Mariza

Mariza

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Ceny biletów:
    - 200 zł / 160 zł / 120 zł / 80 zł / 60 zł

Szczegóły wydarzenia

Fado to narodowy skarb Portugalii, styl muzyczny porównywany z argentyńskim tangiem i hiszpańskim flamenco. Podobnie jak one, fado najczęściej opowiada o ludzkich uczuciach i emocjach. Fado jest muzyką pełną pasji, smutku, zazdrości i żalu. Wśród swoich "muzycznych kuzynów" wyróżnia ją ładunek poezji tajemnicy oraz zdolność łączenia przeciwnych stanów emocjonalnych - ogromnego bólu, wielkiej radości, okrucieństwa życia z intensywnością miłości.

Dziś fado zna cały świat, ale to właśnie charyzmie i sukcesom Marizy fado zawdzięcza awans do rangi wielkiej sztuki estradowej.

Mariza urodziła się dla śpiewu, a jej kariera to pasmo sukcesów. Od początku porównywana była do Amalii Rodriguez - najsłynniejszej wykonawczyni fado w historii. Natychmiast po zdobyciu uznania we własnym kraju przyszły sukcesy światowe. Płyty artystki sprzedają się znakomicie, zdobywają  prestiżowe nagrody, a niezwykłe koncerty umacniają pozycję wielkiej gwiazdy

Ostatni album Marizy nosi tytuł "Terra" ("Ziemia"). Artystce towarzyszy na nim plejada sław - na gitarze portugalskiej Dominic Miller (od 20 lat naczelny gitarzysta i prawa ręka Stinga), trzech pianistów - Brazylijczyk Ivan Lins i Kubańczycy Chucho Valdes i Ivan "Melon" Lewis, a także hiszpański perkusjonista Pirana (ulubiony perkusjonista Paco De Lucii). Głos Marizy w kilku piosenkach idealnie uzupełnia się z głosami zaproszonych wokalistów - pochodzącego z Wysp Zielonego Przylądka Tito Parisa oraz afrolatynoskiej Conchy Buiki. Za produkcję płyty odpowiada Javier Limón (gra również na gitarze), najbardziej rozchwytywany producent flamenco na świecie. Muzyka zawarta na "Terra" to mieszanka takich stylów jak morna, flamenco, jazz i folk, ale bez wątpienia brzmiąca bardzo portugalsko...jak morna, flamenco, jazz i folk, ale bez wątpienia brzmiąca bardzo portugalsko...

W ramach „Terra World Tour” Mariza zaśpiewała na czterech kontynentach odnosząc wielki sukces i wypełniając słynne sale koncertowe, m.in. Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Palau de La Musica Catalaña w Barcelonie, Barbican Hall w Londynie, Cirque D’ Hiver w Paryżu i Operę w Sydney.

Fani Marizy z pewnością ucieszą się z kolejnej wizyty Artystki w Polsce.

Na koncertach będzie można usłyszeć także materiał z zapowiadanej na lato 2011 nowej płyty Artystki.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook