Majówka z Jedynką - Maggie Reilly, Bonnie Tyler

Majówka z Jedynką - Maggie Reilly, Bonnie Tyler

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

CREE & Sebastian Riedel

Mega Club, Katowice

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 100 zł - w przedsprzedaży
    - 120 zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Maggie Reilly, właśc. Margaret Reilly – szkocka wokalistka, zasłynęła przede wszystkim dzięki współpracy z Mike'em Oldfieldem – wystąpiła na pięciu jego albumach. Jej wokal można usłyszeć między innymi w utworach "Moonlight Shadow" i "To France".
We wczesnych latach 70. występowała w lokalnym zespole Joe Cool, który później zmienił nazwę na Cado Belle i w 1976 roku wydał pierwszy album. Trzy lata później wokalistka spotkała Mike'a Oldfielda, który zaproponował jej udział w tworzeniu płyty QE2, a następnie trzech kolejnych – Five Miles Out, Crises i Discovery. W 1989 roku ponownie współpracowała z Oldfieldem przy jego płycie Earth Moving.
Debiutancki solowy album Maggie Reilly, zatytułowany Echoes, ukazał się w 1992 roku i zawierał utwory "Everytime We Touch", "Tears in the Rain" i "Wait", które zdobyły uznanie publiczności. Kolejne płyty artystki to Midnight Sun (1993), Elena (1996), There and Back Again (1998), Starcrossed (2000), Save It for a Rainy Day (2002) i Rowan (2006).
W 2008 roku wystąpiła w Dolinie Charlotty podczas 2.Festiwalu Legend Rocka. W tym roku ponownie pojawi się na naszej scenie i  uświetni swoim występem Majówkę z Jedynką w Dolinie Charlotty.

Bonnie Tyler, właściwie Gaynor Hopkins  - brytyjska piosenkarka. Jej głos ma charakterystyczną i łatwo rozpoznawalną chropowatą barwę.
Śpiewaniem zainteresowała ją matka. Już będąc nastolatką występowała w lokalnych zespołach i przez prawie dziesięć lat jeździła z występami po okolicach południowej Walii.
W latach 70. po podpisaniu kontraktu z wytwórnią płytową, Bonnie Tyler rozpoczęła swoją profesjonalną karierę. Jednak dopiero w roku 1982 po nagraniu albumu Faster Than The Speed Of Night stała się gwiazdą światowego formatu, wprowadzając na czołowe miejsca list przebojów takie przeboje jak Total Eclipse Of The Heart. W tym okresie została także uznana za wybitną osobowość muzyki pop, zyskując nominację do nagród Grammy.
Na początku 2004 roku jej duet z Kareen Antonn i wykonanie francuskiej wersji Total Eclipse Of The Heart pod tytułem Si Demain przyniosło jej pierwsze miejsca na listach przebojów we Francji, Belgii i Polsce. W 2004 jej przebój "Holding out for a Hero" pojawił się w kasowym przeboju Shrek 2.
Podobnie jak  Maggie Reilly  wystąpiła już w Dolinie Charlotty podczas Festiwalu Legend Rocka  w 2008. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook