Off Festival, Karnet 3-dniowy + Pole namiotowe

Off Festival, Karnet 3-dniowy + Pole namiotowe

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Pola Rise

Klub Stodoła, Warszawa

18.01.2018

Przypominamy, że OFF Festival Katowice 2011 odbędzie się w dniach 5 - 7 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Dotychczas potwierdzeni wykonawcy to: Gang Of Four, Mogwai, Ariel Pink's Haunted Graffiti, Deerhoof, Liars, Actress, Meshuggah, Kury grają "P.O.L.O.V.I.R.U.S.", Czesław Śpiewa Tesco Value, Abradab gra Kaliber 44, Lech Janerka, L.Stadt, Omar Souleyman, Junior Boys, Kode9 & The Spaceape, Destroyer, Oneohtrix Point Never, Factory Floor, Twin Shadow, Matthew Dear, Male Bonding, Liturgy, GaBLé i Barn Owl. 4 sierpnia: koncert specjalny Current 93 + goście.
Ceny biletów:
    - 160 zł - do końca kwietnia,
    - 180 zł - w maju i do końca czerwca,
    - 200 zł - w lipcu i do 4 sierpnia

Szczegóły wydarzenia

Ariel Pink's Haunted Graffiti
"Before Today", najnowszy album Ariel Pink's Haunted Graffiti i zarazem debiut w barwach kultowej wytwórni 4AD, znalazł się w czołówce zestawień najlepszych płyt roku 2010 m.in. w "The Guardian", "Uncut", "Mojo" "NME" i "The Wire". Ariel Pink, dotąd jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic amerykańskiej sceny alternatywnej, przeszedł metamorfozę od mistrza sypialnianych, lo-fi eksperymentów do artysty, który może dzisiaj dzielić scenę z największymi gwiazdami. "Before Today" to bowiem z jednej strony po prostu świetne piosenki, z drugiej brzmieniowe wycieczka do niepowtarzalnej zadawałoby się atmosfery psychodelicznego popu z początku lat 90. (David Bowie musi być dumny z takiego ucznia) i wreszcie – głos na dzisiejszej scenie alternatywnej zupełnie osobny. Czapki z głów.
http://www.myspace.com/arielpink

Liars
Jaki zespół może być na tyle inspirujący, by za remiksy numerów z jego ostatniej płyty wzięli się muzycy Radiohead, TV On The Radio, Deerhunter czy Melvins? O czyjej muzyce pisał Pitchfork: "Nie każda ciemna chmura przeradza się tu w burzę z piorunami, ale przez cały czas czuć, że taka czai sięga rogiem"? Przed kim ostrzegał recenzent "NME", pisząc: "Wchodzicie we wszechświat, jakiego dotąd nie znaliście. Lepiej się przygotujcie…" Oczywiście, chodzi o Liars. Jedyne takie trio z Nowego Jorku, które swobodnie porusza się pomiędzy dancepunkowym entuzjazmem a noiserockową histerią. I jeszcze jedno: wszystkie plotki na temat ich niesamowitych koncertów, które słyszeliście to szczera prawda.
http://www.myspace.com/liarsliarsliars

Meshuggah
Wielki świat usłyszał o Szwedach, gdy w jednym z odcinków "Rodziny Osbourne'ów" syn Ozzy'ego straszył ich muzyką sąsiadów. Ale Meshuggah to znacznie więcej, niż niestrawna dla przeciętnego zjadacza chleba hałaśliwa ciekawostka. To zespół, który wprowadził ciężkie brzmienia w XXI wiek, zrywając z rycerskimi galopadami heavy metalu i jałowymi wyścigami gitarzystów. Mają niezliczonych naśladowców, ale nikogo, kto zagroziłby ich pozycji – najlepszego ekstremalnego zespołu na świecie. To nie my wymyśliliśmy, to zachodnia prasa tak pisze - od periodyków metalowych po "Rolling Stone". Na 2011 rok Meshuggah zapowiedzieli nowy album, kolejną porcję zimnego, matematycznie precyzyjnego, bezlitośnie ciężkiego i brutalnego wyziewu. Skuteczność nowego materiału przetestują na was. Sorry.
http://www.myspace.com/meshuggah

Omar Souleyman
Dla nas, ludzi Zachodu, Omar Souleyman to niedawne odkrycie Sublime Frequencies, kultowej wytwórni z Seattle. Stosunkowo nieznany artysta, z zaledwie trzema albumami na koncie, w tym wydaną w ubiegłym roku, znakomitą płytą "Jazeera Nights". Ale w rodzimej Syrii ten schowany za ciemnymi okularami dżentelmen to wielka gwiazda, której dyskografia liczy ponad 500 (!) pozycji, wydawnictw studyjnych i koncertowych. Wyrósł z superopularnego w jego regionie nurtu dabke, czyli tradycyjnej muzyki grywanej w krajach arabskich na weselach, ale podrasował ją wpływami zachodniej muzyki tanecznej, dlatego właśnie Björk, zdeklarowana fanka Souleymana, nazwała te dźwięki "syryjskim techno". Jak zwał, tak zwał - nie trzeba być ekspertem od bliskowschodnich brzmień, by dać się Omarowi porwać do szalonego tańca.
http://www.myspace.com/omarsouleyman

Kury grają "P.O.L.O.V.I.R.U.S."
Dla wszystkich, którzy wciąż nie mogą jeszcze wyjść z jesiennej deprechy, mamy doskonałą wiadomość. Specjalnie na OFF Festival Katowice reaktywuje się dowodzona przez Tymona Tymańskiego, kultowa formacja Kury. Kury zniosą dla was swoje złote jajo (OK, wiemy, taki sobie ten dowcip, ale nie każdy rodzi się Tymonem), czyli zagrają cały "P.O.L.O.V.I.R.U.S." – jedną z najważniejszych płyt polskiej sceny niezależnej, albo – jak kto woli – szczytowe osiągnięcie alternatywnego disco-polo. Od premiery tego wstrząsającego materiału minęło co prawda 13 lat, ale nie zestarzała się ani jedna nuta, ani jedno słowo nie uległo przedawnieniu.

Current 93
Kim jest David Tibet? A kim nie jest… To urodzony w Malezji angielski poeta, muzyk, ceniony malarz i wydawca (Anthony and the Johnsons i William Basinski to jego odkrycia). To lider formacji Current 93, kluczowej dla brytyjskiej sceny industrialnej początku lat 80., która później odpłynęła w stronę oryginalnej, właściwej tylko im odmianie apokaliptycznego nowego folku. W ich twórczości fascynacja religią, okultyzmem i filozofią spotyka się z bezwstydnym umiłowaniem groteski i mrocznym angielskim humorem. Ich muzyka jest liryczna, z pozoru spokojna, ale i przerażająca zarazem. Current 93, żywa legenda sceny niezależnej, wystąpią jako gwiazda specjalnego koncertu inaugurującego OFF Festival Katowice 2010, który odbędzie się 4 sierpnia w Górnośląskim Centrum Kultury. Jesteśmy zaszczyceni.
http://www.myspace.com/current93

Primal Scream grają album "Screamadelica"
O sesji nagraniowej trzeciego albumu Primal Scream krążą legendy, ale ta barwna opowieść o ciemnych stronach rock'n'rolla nie interesowałaby dziś nikogo, gdyby nie powstała wówczas płyta wybitna, a taką "Screamadelica" jest ponad wszelką wątpliwość. To już nie indie rock, ale muzyka totalna - mieniąca się wszystkimi kolorami tęczy, wykorzystująca brzmienia  i tradycje muzyczne tak odległe jak house czy gospel. Recenzenci oszaleli na punkcie "Screamadeliki" (płyta otrzymała pierwszą Mercury Music Prize), fani również, ale zespół nie był wówczas gotowy na to, by prezentować cały ten materiał na żywo. Robią to teraz, po 20 latach i jesteśmy dumni, że właśnie na Offie będziecie świadkami tego historycznego wydarzenia.

Warpaint
Niewiele było w historii alternatywnego rocka debiutów równie niecierpliwie wyczekiwanych, co wydana w ubiegłym roku płyta "The Fool", autorstwa Warpaint, charyzmatycznego kwartetu z Los Angeles. Psychodeliczne jazdy, eksperymenty brzmieniowe – jeśli myśleliście, że tego rodzaju muzyczna odwaga to domena mężczyzn, na koncercie tych pań zmienicie zdanie.

Xiu Xiu
Kolejny kalifornijski zespół, któremu eksperymenty niestraszne to Xiu Xiu. I choć ich ostatnia płyta nosi tytuł "Dea r God, I Hate Myself", powinni być raczej z siebie dumni – w ciągu niecałych 10 lat dorobili się ośmiu świetnych albumów, na których znajdziecie niemal wszystko, co intrygujące w alternatywie: od synthpopowego transu po postpunkowy hałas.

Olivia Anna Livki
Nie będziemy ukrywać, my też dowiedzieliśmy się o jej istnieniu z telewizyjnego talent show – ujęła nas oryginalność i odwaga tej dziewczyny, ale co tu kryć, zaprosiliśmy ją, bo tworzy świetną muzykę. Dzisiaj to debiutantka, skromna Polka z Berlina, która lubi niezależność, więc sama sobie komponuje, śpiewa, gra na basie i programuje bębny. Gdzie będzie za kilka lat – trudno odgadnąć, ale trzymamy kciuki…

DVA
Fascynujący avant-pop z Czech. Nowy album duetu, zatytułowany "HU" to zderzenie intymnych brzmień akustycznych z nową elektroniką. Prawdziwa karuzela wrażeń, a dla zespołu prz epustka na sceny całego świata.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook