Believe Tour (Believe, Mr Gil, Loom)

Believe Tour (Believe, Mr Gil, Loom)

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Pectus

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Auditorium Maximum UJ, Kraków

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 25 zł

Szczegóły wydarzenia

BELIEVE / MR GIL
Większość muzyków spotkała się już ze sobą w okolicznościach różnych, a na początku był Collage. W legendarnej już grupie, której współtwórcą był Mirek Gil, spotkali się Mirek, Przemas i Tomek. Razem nagrali album "Baśnie", o którym art. rockowy świat mówi do dziś.
Później ich drogi się rozeszły, Mirek i Przemas grali w Collage jeszcze trochę razem, a po odejściu Przemasa Collage żyło jeszcze długo i szczęśliwie. Po Collage życie stykało artystów w różnych konfiguracjach: Mirek współpracował z Vlodim przy projekcie Mr. Gil, później spotkali się z Przemasem w Satellite, formacji Wojtka Szadkowskiego i tak się toczyło. Ale przecież nic nie dzieje się bez przyczyny, nadchodził czas na Believe...
Następnie do składu doszedł Adam Miłosz (klawisze) i Satomi, niesamowita Japonka, która swoją grą skrzypiec udowodniła, że Believe to jej miejsce.

Nagrali wspólnie pierwszy album „Hope To See Another Day” wydany przez szwajcarską wytwórnię Galileo Records. „Hope To See Another Day” - 8 opowieści, mocne art. rockowe granie, melodie, gitarowe wędrówki Mirka, magia, wiara, poszukiwania.

Płyta zebrała bardzo dobre recenzje zarówno w Polsce jak i na świecie. Zaczęły się też koncerty, od naszej warszawskiej Progresji do szwajcarskiego Prog Sol, od akustycznej przygody w Hybrydach z Danielem Cavanagh (Anathema) do trasy z Fish'em (promującym swój nowy album "13-th Star") i wreszcie do koncertu w Teatrze Wyspiańskiego wraz z legendą SBB. Gdzieś tutaj zaczęły się rozmowy z Metal Mind Productions o wydaniu kolejnych albumów – zakończone uściskiem dłoni.

Rozpoczęła się praca nad druga płytą, trochę to trwało, ale się stało. Zespół zakończył prace nad albumem "Yesterday Is A Friend" w marcu 2008. Skład ten sam, teksty też Robert Sieradzki, gościem Winicjusz Chróst i Karol Wróblewski.

Następnie po pewnym zmianach personalnych, na wokalu zagościł Karol Wróblewski. Rozpoczęła się nowa era zespołu. Po odbytej i udanej trasie koncertowej z zespołem Pendragon, Believe rozpoczęło prace nad trzecim albumem „This Bread Is Mine”. Efektem pracy studyjnej był spójny album, który zaskoczył nową energią i nowym poziomem emocji… Przełomowość płyty podkreśliły bardzo dobre recenzje polskich i zagranicznych krytyków muzycznych. Na przełomie 2009 i 2010 roku odbyła się trasa „THIS BREAD IS MINE TOUR” promująca ostatnie dzieło grupy.
Obecnie zespół intensywnie pracuje nad czwartym albumem. „World Is Round” – tak będzie brzmiał tytuł czwartej studyjnej płyty warszawskiej grupy Believe. Muzycy zdecydowali się iść za ciosem i wykorzystać nową energię nabytą podczas ostatniej trasy koncertowej. Nowy album to powrót instrumentów klawiszowych w nowocześniejszym wydaniu, a to za sprawą Konrada Wantrycha. To także kolejny debiut Karola Wróblewskiego jako autora większości tekstówna płycie. Naturalnie nie zabraknie słów Roberta Sieradzkiego, najbliższego przyjaciela zespołu. Za brzmienie Believe na „World Is Round” odpowiedzialny jest Adam Toczko i jego warszawskie Elektra Studio.

SKŁAD:
Mirek Gil - gitary
Karol Wróblewski - śpiew
Przemas Zawadzki - bas
Vlodi Tafel - bębny
Satomi – skrzypce
Gościnnie na nowej płycie występują:
Bartek Zbroszczyk – gitara
Paulina Druch - wiolonczela


LOOM
Zespół powstał w Lublinie w lipcu 2008 roku z inicjatywy Marcina Sady i Piotra Włodarczyka.
Wkrótce do formującego się składu dołączył Bartłomiej Boćkowski a zaraz po nim Marcin Orchowski i Paweł Żarnowski.
Od tego momentu zespół rozpoczął współprace nad  autorskim materiałem muzycznym.

Nazwa zespołu nie jest dziełem przypadku i ma charakter przenośni, gry skojarzeń.
Loom to urządzenie, maszyna do tworzenia tkanin.
I tak jak tkanina powstaje w wyniku połączenia ze sobą układów nici w odpowiednim splocie, tak muzyka zespołu jest wypadkową połączonych ze sobą osobowości i wrażliwości muzycznych, które w zetknięciu tworzą muzyczny układ zazębiający się w jedną całość.
Loom to opowieść o ludzkiej kondycji, o jej naturze, o jej ograniczeniach i możliwościach jak i próbie zmierzenia się z jej ciemna stroną. To także opowieść o relacjach międzyludzkich jakże skomplikowanych, bardzo często osadzonych w absurdzie.
Skład:
Piotr Włodarczyk , Bartłomiej Boćkowski, Paweł Żarnowski , Marcin Orchowski, Marcin Sady

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook