Believe Tour (Believe, Mr Gil, Acute Mind)

Believe Tour (Believe, Mr Gil, Acute Mind)

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

CREE & Sebastian Riedel

Mega Club, Katowice

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 25 zł

Szczegóły wydarzenia

BELIEVE / MR GIL

Większość muzyków spotkała się już ze sobą w okolicznościach różnych, a na początku był Collage. W legendarnej już grupie, której współtwórcą był Mirek Gil, spotkali się Mirek, Przemas i Tomek. Razem nagrali album "Baśnie", o którym art. rockowy świat mówi do dziś.
Później ich drogi się rozeszły, Mirek i Przemas grali w Collage jeszcze trochę razem, a po odejściu Przemasa Collage żyło jeszcze długo i szczęśliwie. Po Collage życie stykało artystów w różnych konfiguracjach: Mirek współpracował z Vlodim przy projekcie Mr. Gil, później spotkali się z Przemasem w Satellite, formacji Wojtka Szadkowskiego i tak się toczyło. Ale przecież nic nie dzieje się bez przyczyny, nadchodził czas na Believe...
Następnie do składu doszedł Adam Miłosz (klawisze) i Satomi, niesamowita Japonka, która swoją grą skrzypiec udowodniła, że Believe to jej miejsce.

Nagrali wspólnie pierwszy album „Hope To See Another Day” wydany przez szwajcarską wytwórnię Galileo Records. „Hope To See Another Day” - 8 opowieści, mocne art. rockowe granie, melodie, gitarowe wędrówki Mirka, magia, wiara, poszukiwania.

Płyta zebrała bardzo dobre recenzje zarówno w Polsce jak i na świecie. Zaczęły się też koncerty, od naszej warszawskiej Progresji do szwajcarskiego Prog Sol, od akustycznej przygody w Hybrydach z Danielem Cavanagh (Anathema) do trasy z Fish'em (promującym swój nowy album "13-th Star") i wreszcie do koncertu w Teatrze Wyspiańskiego wraz z legendą SBB. Gdzieś tutaj zaczęły się rozmowy z Metal Mind Productions o wydaniu kolejnych albumów – zakończone uściskiem dłoni.

Rozpoczęła się praca nad druga płytą, trochę to trwało, ale się stało. Zespół zakończył prace nad albumem "Yesterday Is A Friend" w marcu 2008. Skład ten sam, teksty też Robert Sieradzki, gościem Winicjusz Chróst i Karol Wróblewski.

Następnie po pewnym zmianach personalnych, na wokalu zagościł Karol Wróblewski. Rozpoczęła się nowa era zespołu. Po odbytej i udanej trasie koncertowej z zespołem Pendragon, Believe rozpoczęło prace nad trzecim albumem „This Bread Is Mine”. Efektem pracy studyjnej był spójny album, który zaskoczył nową energią i nowym poziomem emocji… Przełomowość płyty podkreśliły bardzo dobre recenzje polskich i zagranicznych krytyków muzycznych. Na przełomie 2009 i 2010 roku odbyła się trasa „THIS BREAD IS MINE TOUR” promująca ostatnie dzieło grupy.
Obecnie zespół intensywnie pracuje nad czwartym albumem. „World Is Round” – tak będzie brzmiał tytuł czwartej studyjnej płyty warszawskiej grupy Believe. Muzycy zdecydowali się iść za ciosem i wykorzystać nową energię nabytą podczas ostatniej trasy koncertowej. Nowy album to powrót instrumentów klawiszowych w nowocześniejszym wydaniu, a to za sprawą Konrada Wantrycha. To także kolejny debiut Karola Wróblewskiego jako autora większości tekstówna płycie. Naturalnie nie zabraknie słów Roberta Sieradzkiego, najbliższego przyjaciela zespołu. Za brzmienie Believe na „World Is Round” odpowiedzialny jest Adam Toczko i jego warszawskie Elektra Studio.

SKŁAD:
Mirek Gil - gitary
Karol Wróblewski - śpiew
Przemas Zawadzki - bas
Vlodi Tafel - bębny
Satomi – skrzypce
Gościnnie na nowej płycie występują:
Bartek Zbroszczyk – gitara
Paulina Druch - wiolonczela


Zespół Acute Mind powstał w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Arka Piskorka i od samego początku miało to być bardzo wyszukane przedsięwzięcie. Założenie artystyczne, to przede wszystkim rock progresywny, ale pełen melodii i poetyckich tekstów, zawsze opowiadających pewne historie. Po skompletowaniu składu, Acute Mind zabrał się do tworzenia materiału, z którym po raz pierwszy zaprezentował się w marcu 2007 roku. Występ zwrócił uwagę Roberta Grablewskiego, dziennikarza muzycznego Akademickiego Radia Centrum w Lublinie, który chętnie prezentuje utwory zespołu po dzień dzisiejszy. Kilka lat istnienia Acute Mind, oprócz koncertowania i tworzenia materiału, upłynęło na zmianach personalnych w składzie, który ostatecznie  wyklarował się w połowie 2009 roku. I tak, Acute Mind obecnie tworzą:

Marek Majewski – wokal
Arek Piskorek – gitara, wokal
Dotora Turkiewicz – instr. klawiszowe
Wojtek Rowicki – bas
Darek Hanaj – perkusja

Nowy etap w dziejach zespołu rozpoczął się pod koniec 2009 roku. Wówczas Dorota i Darek nawiązali kontakt z Markiem Kułakowskim, właścicielem wytwórni ELECTRUM PRODUCTION. Dzięki jego pomocy, Acute Mind mógł przystąpić do nagrania pierwszej oficjalnej płyty pod okiem realizatora i producenta Sławka Gładyszewskiego. Efektem wspólnej pracy jest album o tytule ACUTE MIND, który miał swoją premierę 22.03.2010. Dzięki wsparciu Electrum Production, muzycy w kwietniu wyruszyli na swoją pierwszą ogólnopolską trasę, podczas której zagrali wspólnie
z zespołem QUIDAM. Od tego czasu do chwili obecnej, pojawili się na wielu koncertch w kraju i za granicą, grając m.in. wspólnie ze szwedzkim Celestial Decay oraz polskimi Osada Vida, Dianoya
i Spotless Mind. Debiutancki singiel zespołu dotarł do 11 miejsca Listy Przebojów Trójki i w dalszym ciągu jest prezentowany zarówno w polskich i światowych rozgłośniach radiowych. Również pozostałe utwory z debiutanckiego albumu, który zbiera same najwyższe noty w recenzjach na całym świecie, często goszczą na antenach radiowych.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook