Wielka Gala Piosenki - Bayer Full, Pudzian Band, Focus

Wielka Gala Piosenki - Bayer Full, Pudzian Band, Focus

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 50 zł

Szczegóły wydarzenia

Bayer Full
BAYER FULL - jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo). Istnieje od roku 1984.
Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Grupa ma w swoim dorobku dziewiętnaście autorskich płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16,5 milionów egzemplarzy.
Był listopad 1984 r. Czterech przyjaciół: Sławek Świerzyński, Arek Kamiński, Jacek Łyziński i Tomek Rudziński postanowiło założyć zespół muzyczny. Mówi Sławek, lider grupy: "Kiedy już wszystko było podopinane, któregoś dnia przy piwie zaczęliśmy się zastanawialiśmy, jak nas nazwać. Na etykiecie butelki był napis "Beer full". Uznaliśmy, że to jest to. Nazwiemy nasz zespół "Full". Po chwili któryś z nas dodał, ot, tak, młodzieżowe słowo "bayer". Od tego czasu konsekwentnie staramy się, by był pełny bayer i jeszcze większy full".
Tak oto zaczęła się wielka przygoda czterech facetów z piosenką biesiadną, a potem z disco polo. - Graliśmy wszystko i wszędzie - opowiada Sławek. - Było wesoło, ale nie zawsze świeciło nam słońce. Długo by opowiadać o naszych koncertach i nagraniach. Każdy muzyk z kręgu disco polo dobrze wie, o czym myślę.
To prawda. Disco polo od samego początku nie wszystkim się podobało. Krytycy muzyczni byli nim wręcz oburzeni. Pisali, że takiej muzyki należy się wstydzić. A czego tu się wstydzić? Że utwory są melodyjne, że o miłości, że łatwo wpadają w ucho? Na szczęście życie szybko te krytyczne oceny zweryfikowało i disco polo wciąż ma ogromne rzesze słuchaczy. A pierwszymi jego zwolennikami byli właśnie fani Bayer Full, najstarszego zespołu discopolowego. To oni, jak Polska długa i szeroka, śpiewali "Majteczki w kropeczki", świetnie się przy tej piosence bawiąc.    
Ale wróćmy do jesieni 1984 r. Kapela Sławomira Świerzyńskiego pierwsze kroki stawiała na weselach. Nieco później zaczęła występować na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach. Prezentowała na nich przede wszystkim tradycyjny repertuar biesiadny.
Momentem przełomowym okazał się rok 1991. Wtedy to zespół podpisał swój pierwszy kontrakt płytowy. Od tamtego czasu nagrał aż 30 kaset audio i 32 CD! Ogółem albumów sprzedano w nakładzie ponad 16 500 000 szt.
Sławomir Świerzyński, lider zespołu: "Chciałem grać, śpiewać i... podglądać".. Muzyką pasjonuje się od dzieciństwa. Jego ulubionym instrumentem jest akordeon. Zaczął na nim grać, mając 6 lat. Nigdy jednak nie marzył, by zostać muzykiem, Po prostu lubił grać, śpiewać i... sprawdzać, skąd się bierze dźwięk. Nic dziwnego, że poszedł do Szkoły Budowy Fortepianów w Kaliszu, a potem, będąc w studium nauczycielskim, wybrał jako specjalizację wychowanie muzyczne. Ma więc dwa zawody: stroiciela fortepianów i pedagoga. No i trzeci, ten dla niego najważniejszy: jest wokalistą. Do śpiewania podchodzi bardzo poważnie. Twierdzi, że bez całkowitego poświęcenia się, bez wyrzeczeń nie ma co marzyć o sukcesie.
Jaki jest prywatnie?
Urodził się w 1961 r. pod znakiem Wagi, więc przy podejmowaniu decyzji starannie rozpatruje wszystkie za i przeciw. Jednak gdy już dokona wyboru, konsekwentnie zmierza do celu. Ci, którzy go dobrze znają, mówią, że jest tolerancyjny. On sam podkreśla, że stara się takim być, ale jednej  rzeczy nie znosi: zarozumialstwa. W rozmowach, zwłaszcza tych o muzyce, potrafi być ostry i bezkompromisowy, na co dzień jednak to człowiek o gołębim sercu. Żonaty. Żona Renata jest menadżerem zespołu i jego dobrym duchem. Pytany o życiowe pasje, Sławek odpowiada: książki, woda, konie. Lubi literaturę z pogranicza historii i fantastyki. Marzy, by kiedyś mieć prawdziwy szkuner i popłynąć dookoła świata. Póki co, prowadzi gospodarstwo rolne na Mazowszu, nic więc dziwnego, że jest miłośnikiem koni. Ma nawet własną stadninę.  
Jakiej muzyki słucha?
Nie lubi agresywnego rocka lat 90. Natomiast ceni ten wcześniejszy, z lat 80. Słucha Perfektu, Kombi, grupy Lombard. Za najlepszą piosenkarkę uważa Krystynę Prońko, a najgenialniejszym piosenkarzem jest dla niego Krzysztof Krawczyk.
Co sądzi o kobietach?
Kobieta, zdaniem Sławka, powinna być przyjacielem, kumplem. Kimś, przy kim można przekląć i kto się nie obrazi za wypicie kieliszka za dużo. Powinna być interesująca i piękna. "Brzydkich kobiet nie ma. Ale niekiedy są, podobnie jak mężczyźni, „głupie kobiety", mówi.


Pudzian Band
udzian Band to zespół założony w 2005 roku przez Krystiana Pudzianowskiego. W skład zespołu wchodzą muzycy od lat działający na polskiej scenie.
Przez kilka lat istnienia repertuar Pudzian Band'u zmieniał się by w tej chwili przybrać formę melodyjnego pop-rocka. Obecnie zespól pracuje nad płytą, której premiera przewidziana jest na marzec 2011. Nowe brzmienie usłyszeć będzie można na początku września tego roku kiedy to zostanie wydany singiel mający pokazać nowe oblicze Pudzian Bandu'u

Krystian Pudzianowski
Lider, wokalista i założyciel grupy Pudzian Band, dla przyjaciół po prostu "Krychu", jak do tej pory jeszcze kawaler.
Waldek Szoff - gitara elektryczna
Gitarzysta, zwany także kierownikiem zespołu. Właściciel jednej z bardziej kontrowersyjnych fryzur w Polsce - od lat wierny swemu wizerunkowi :)
Papiery ma na kontrabas ale stwierdził że więcej fanek będzie miał jako gitarzysta.

Piotr Rzempołuch - gitara basowa
Basista. Karierę muzyczną rozpoczął w latach 80 grając z zespołami takimi jak: DADA, LOSTERKELLER, HETMAN, IZABELA KOPEĆ, GOYA, także muzyk sesyjny.

Marcin (Drum) Orzechowski - perkusja
Perkusja, współpracował między innymi z Edytą
Górniak, Sto%,Red StuFF, Cezary Szlązak Band, 6l6 Band i inni...
Połowa projektu Hazel&Drum Live show...
Z zespołem Pudzian Band związany od początku...


Focus
Zespół FOCUS powstał w 1999 roku w Białymstoku. Nazwa zespołu została zaczerpnięta od nazwy modelu samochodu pewnej znanej marki (?!) Wokalistą zespołu od początku istnienia grupy jest Zbyszek Perkowski, który jest również autorem i pomysłodawcą większości piosenek. Przy tworzeniu pierwszej płyty pt. Coś nowego dzielnie wspierał go Marcin Nieborak, który po pewnym czasie opuścił zespół i wyjechał do USA.
Pierwszy skład zespołu to również pierwszy duet taneczny towarzyszący chłopakom, tworzyły go siostry Ewa i Monika. Przy tworzeniu debiutanckiej płyty, pomocną i przyjacielską radą posłużył "FOCUSOM" Marcin Miller z zespołu BOYS. Ponieważ płyta Coś nowego okazała się być dobrą płytą, pozwoliła Zbyszkowi poważnie myśleć o przyszłości zespołu, co za tym idzie, o udoskonalaniu warsztatu. Profesjonalne podejście do "tematu" zaowocowało licznymi koncertami i... kolejną płytą.
Płyta Transformacja pozwoliła trochę odetchnąć dla zespołu, ale tylko nieznacznie, ponieważ kolejne przeboje niosły za sobą kolejne koncerty, kolejne wyzwania, nowe teledyski, nagrody na wielu festiwalach oraz uznanie w oczach (i uszach?!) fanów. Wszystko to, co dla artysty jest najważniejsze. Zapewne z tego powodu zespół "kazał" fanom długo czekać na kolejną płytę.
Krążek Absolutnie Ty ukazał się na rynku wydawniczym na początku 2004 roku. Oprócz tradycyjnych piosenek, idąc z duchem czasu, zespół zamieścił na nim remixy czołowych utworów w iście odbiegającym od schematu, dyskotekowym, wręcz transowym klimacie.
W międzyczasie w zespole nastąpiło kilka istotnych zmian. Otóż zespół po trzech latach wspólnej pracy opuściły tancerki Ewa i Monika, a zastąpiły je Ania i Karolina (klipy Odlotowy sen, Tydzień), zaś od czerwca 2004 roku na stałe współpracują z zespołem dwie Agnieszki. Do wakacji 2007 roku przez zespół "przewinęło" się jeszcze kilka tancerek i dopiero od sierpnia 2007 roku stały skład taneczny zespołu stanowią trzy urocze i zgrabne dziewczyny: Asia,Kamila i Żaneta (teledyski: Nóżki, Blondynka, Tylko ty). To roztańczone trio jest ze Zbyszkiem do dnia dzisiejszego i chyba wszyscy bardzo by chcieli aby tak już zostało...na zawsze?! Dziewczęta które tańczyły wcześniej w zespole Focus również w późniejszym czasie miały wkład w rozwój zespołu, otóż i Ewa z "pierwszego składu" i obydwie Agnieszki tańczące w Focusie tworzyły choreografię oraz trenowały obecny skład taneczny zespołu. Zespół Focus cały czas koncertuje, tworzy nowe piosenki oraz nagrywa teledyski i promuje intensywnie swoją działalność artystyczną.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook