Letni Festiwal Gitary Krzyżowa 2011 - Marcin Dylla

Letni Festiwal Gitary Krzyżowa 2011 - Marcin Dylla

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Pectus

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Auditorium Maximum UJ, Kraków

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 25 zł

Szczegóły wydarzenia

Marcin Dylla urodził się 6 czerwca 1976 roku w Chorzowie. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Rudzie Śląskiej. W latach 1995 - 2000 studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary Wandy Palacz. Edukację muzyczną kontynuował na uczelniach zagranicznych: Akademii Muzycznej w Bazylei pod kierunkiem Profesora Oscara Ghiglii, Akademii Muzycznej we Freiburgu pod kierunkiem Profesor Sonji Prunnbauer oraz w Konservatorium Muzycznym w Maastricht pod kierunkiem Profesora Carla Marchione.

Artysta zaliczany jest przez wielu krytyków muzycznych i melomanów do grona najwybitniejszych gitarzystów klasycznych współczesności. Swoją pozycję zawdzięcza m.in. niespotykanej ilości nagród. W latach 1996 - 2004 siedemnastokrotnie zdobył pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowych konkursach gitarowych, odbywających się w Europie i USA. Wielokrotnie honorowany był nagrodami publiczności oraz orkiestr, z którymi występował. W 2002 roku, na 7 Międzynarodowym Konwencie Gitarowym w Alessandrii, Marcin Dylla otrzymał nagrodę krytyków muzycznych - "Złotą gitarę" dla najlepiej zapowiadającego się młodego gitarzysty. doktorskich i habilitacyjnych. Ponadto dokonuje szeregu opracowań na gitarę, prowadzi lekcje otwarte dla gitarzystów w kraju i poza nim, w Europie. Na bazie współpracy Akademii Muzycznej w Katowicach z Wydziałem Muzycznym Uniwersytetu w Louisville w stanie Kentucky, prowadzi zajęcia za studentami klasy gitary. Jest autorką licznych artykułów związanych z problematyką gitarowej sztuki wykonawczej. Regularnie bierze udział w pracach jury na międzynarodowych konkursach gitarowych, jak również w opracowaniach programów przygotowywanych na makroregionalne i ogólnopolskie przesłuchania uczniów szkół muzycznych I i II st. oraz na międzynarodowe konkursy gitarowe. Jej uczniowie i studenci zdobyli około 50 nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych.

Renomę Marcina Dylli w artystycznym życiu Europy ugruntowuje udział w wielu festiwalach muzycznych, prowadzenie kursów mistrzowskich, współpraca z wybitnymi muzykami i orkiestrami oraz liczne recitale w prestiżowych salach koncertowych świata, takich jak: Konzerthaus, Musikverein (Wiedeń), Auditorio Nacional (Madryt), Filharmonia w St. Petersburgu oraz Kleinhans Music Hall (Buffalo N.Y.). Marcin Dylla nagrał dotychczas cztery płyty CD. Każda z nich cieszy się popularnością wśród melomanów oraz krytyków.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook