Green ZOO Festival - Basia Bułat, Vladimirska, New Century Classics, Hayden Berry

Green ZOO Festival - Basia Bułat, Vladimirska, New Century Classics, Hayden Berry

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Pola Rise

Klub Stodoła, Warszawa

18.01.2018

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 30 zł - w przedsprzedaży
    - 40 zł - w dniu imprezy

Komunikat organizatora:

 

Wstęp do klubów festiwalowych od godziny 17:00. Przed pierwszym wstępem do klubów festiwalowych, bilet ulega wymianie na identyfikator (opaskę) w Klubie Betel w Krakowie (Pl. Szczepański 3). W czasie festiwalu, prawo wstępu i pobytu w klubach festiwalowych przysługuje wyłącznie posiadaczom ważnych identyfikatorów. Z identyfikatora może korzystać wyłącznie jedna osoba. Każdy czestnik imprezy jest zobowiązany stosować się do Regulaminu Festiwalu, którego treść jest dostępna na stronie Fundacji Front Row Heroes (www.frontrowheroes.com) oraz w dniu imprezy w punkcie informacyjnym w Klubie Betel w Krakowie.

Szczegóły wydarzenia

Green ZOO Festival
25 czerwca 2011, start o godz. 18:00 w Klubie Betel
Miejsca festiwalowe:
Klub Betel (Pl. Szczepański 3)
Klub Piękny Pies (ul. Sławkowska 6a)

LINE-UP: Basia Bulat (CAN), Vladimirska, New Century Classics, Hayden Berry (UK), Point Reyes (US), Visionary Hours, Lights Dim

Pełny program festiwalu na stronie Fundacji Front Row Heroes: www.frontrowheroes.com

Green ZOO Festival powstaje spontanicznie wokół krakowskiego występu Basi Bulat, kanadyjskiej artystki grającej piękne, inspirowane folkiem piosenki. Po wspólnym występie z Arcade Fire w Warszawie, Basia przyjedzie 25 czerwca do Krakowa, by zagrać tutaj ze swoimi przyjaciółmi. Koncerty będą się odbywały w dwóch miejscach: na urokliwym podwórku klubu Betel przy Placu Szczepańskim oraz w znajdującym się nieopodal Klubie Piękny Pies.

Green ZOO Festival jest współorganizowany przez świetne krakowskie zespoły, które bedą brały w nim udział: Vladimirska oraz skupione w wytwórni Preserved Sound: New Century Classics, Hayden Berry, Visionary Hours i Lights Dim. Gościnnie wystąpi również zaprzyjaźniony zespół ze Stanów Zjednoczonych - Point Reyes. Działając wspólnie: zespoły, kluby i Fundacja Front Row Heroes, realizujemy szczytną ideę festiwalu “oddolnego”, robionego własnymi rękami.

Charakterystyczne jest też to, że we wszystkich zespołach zaangażowanych w Green Zoo Festival, poza Polakami, grają obcokrajowcy, których wiele łączy z Polską: mają polskie korzenie lub mieszkają w naszym kraju od dłuższego czasu i robią tu inspirujące rzeczy.

Nazwa festiwalu miała swój początek w piosence “W zielonym zoo”, wykonywanej dawniej przez Ludmiłę Jakubczak. Ten utwór, ze świetnym tekstem o zaskakującym zakończeniu (“Nikt dobrze nie wie, kto jednak widzem tu jest”), Basia Bulat śpiewa po polsku na swoich koncertach. Sens tej piosenki dobrze pasuje do idei naszej inicjatywy. Green ZOO Festival pomyślany jest bowiem jako wydarzenie łączące ludzi, którym na muzyce zależy i próba znalezienia przestrzeni dla różnorodnej, ale zawsze dobrej i alternatywnej muzyki w lekko ospałym pod tym względem Krakowie. To bezpieczna przystań dla każdej otwartej muzycznie głowy. Mamy więc nadzieję, że razem z nami będziecie chcieli pełniej przeżyć niepowtarzalny klimat Krakowa u progu lata i wzbogacić go o doświadczenie wyjątkowej muzyki granej na żywo.

Wymiana karnetów na opaski festiwalowe - w dniu festiwalu w klubie Betel od godz. 17:00.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook