Atari Teenage Riot

Atari Teenage Riot

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

King Crimson - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

18.06.2018

Dawid Kwiatkowski, Jula

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Amfiteatr Kadzielnia, Kielce

22.06.2018

Kiedy: 15.10.2011 - 16.10.2011

Atari Teenage Riot – niemiecka grup, założyciele nurtu digital hardcore.

Szczegóły wydarzenia

Zespół został założony w styczniu 1992. Od początku w jego skład wchodzili Alec Empire, Hanin Elias oraz Carl Crack. W tym samym roku ukazał się pierwszy singel Hetzjagd auf Nazis. W 1993 Atari Teenage Riot podpisało kontrakt z wytwórnia Phonogram. W 1994 Alec Empire założył w Londynie własny label, Digital Hardcore Recordings. Właśnie w DHR będą się ukazywać produkcje Atari Teenage Riot, a nazwa wytwórni stanie się określeniem całego gatunku.
Debiutancki Delete Yourself! pojawił się na rynku w 1995. Druga studyjna płyta Atari to The Future Of War z 1997. W tym samym roku do zespołu dołączyła Nic Endo. Trzeci regularny krążek - 60 Second Wipeout - ukazał się w 1999.
Twórczość Atari Teenage Riot łączyła w sobie elementy muzyki gitarowej (punk, metal, rock) z szeroko pojętą elektroniką (hardcore techno, gabber, breakbeat, big beat, jungle) i hip-hopem. Członkowie eksperymentowali także z muzyką noise, technikami cut and paste i cut-up przy użyciu samplerów.
Zespół nie ukrywał swych antynazistowskich, anarchistycznych przekonań politycznych. Grał wspólne koncerty m.in z Beck, Rage Against The Machine czy Nine Inch Nails.
Atari Teenage Riot zostało rozwiązane w 2000, a jego członkowie rozpoczęli kariery solowe.
W 2010 roku zespół postanowił się reaktywować z nowym wokalistą MC CX Kidtronik, który zastąpił zmarłego Cracka. W maju tego roku pojawiła się nowa płyta pod tytułem „Is This Hiperreal?”, który będzie promowana na jesiennej trasie zespołu. Na 15 (Warszawa) i 16 (Wrocław) października zapowiedziane są polskie koncerty ATR.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: United Visions

Facebook