SBB i Orkiestra Dęta KWK Mysłowice – Wesoła

SBB i Orkiestra Dęta KWK Mysłowice – Wesoła

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Kult - Kraków

Teatr Łaźnia Nowa, Kraków

22.10.2017

Ceny biletów:
    - 40zł

Szczegóły wydarzenia

SBB i ORKIESTRA KATOWICKIEGO HOLDINGU WĘGLOWEGO KWK Mysłowice-Wesoła


4 grudnia o godzinie 19.00 w Katowicach, w siedzibie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów im. Krystyny Bochenek. To niezwykłe wydarzenie związane z kulturą naszego regionu. Połączenie dwóch światów jakimi jest muzyka rockowa zespołu SBB oraz muzyka orkiestry dętej, której muzycy zawodowo i życiowo związani są z Katowicami. Miastem, które od grudnia 2015 należy do prestiżowej sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie MUZYKI.

Z pozoru zupełnie różne i diametralnie inne kolory połączą się w nowatorski projekt muzyczny, którego premiera będzie miała miejsce w szczególny dla Katowic dzień, w Barbórkę.

Geneza powstania projektu spotkanie kultowego zespołu jaki jest SBB to wizyta w Programie Trzecim Polskiego Radia i chęć zaprezentowania czegoś nowatorskiego a jednocześnie bardzo tradycyjnego z Katowic.

Spotkanie, koncert 4 grudnia doskonale oddaje ducha miasta, jego bogatą tradycję i wpisuje się w misję Miasta Muzyki UNESCO.

SBB zagra w swoim sztandarowym składzie (Skrzek, Piotrowski, Anthimos) dołączy do nichg orkiestra górnicza prowadzona przez Mirosława Kaszubę, aranże stworzył specjalnie na potrzeby projektu Miłosz Wośko (współpracował z SBB przy ich projekcie symfonicznym, jest współautorem sukcesu Meli Koteluk, kierownikiem muzycznym i aranżerem płyt jakże cenionej damy polskiej piosenki Lory Szafran).

Koncert 4 grudnia to zestaw obowiązkowy dla każdego fana muzyki, fana Katowic, kogoś kto chce w sposób nieszablonowy obchodzić górnicze święto.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Katowice Miasto Ogrodów (dawne CKK), pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Facebook