Green ZOO Festival

Green ZOO Festival

Szczegóły wydarzenia

Wymiana karnetów na opaski festiwalowe:
w Klubie Bomba (Pl. Szczepański 2/1, Kraków), każdego dnia festiwalu, od godz.15:00 do godz. 20:00

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić Was na Green ZOO Festival. Tegoroczna, spontaniczna edycja jest kontynuacją naszego pomysłu na intrygujący miejski festiwal w pięknym zielonym Krakowie. Szwędanie się ulicami i znajdowanie przygód, dźwięków, ludzi było inpiracją dla tej akcji. Znaleźliśmy to z Wami już dwa razy, mamy nadzieję na spotkanie i w tym roku.

Na Green ZOO 2013, który odbędzie się w dniach 6 do 9 czerwca, zagra dla Was ponad 20 świetnych zespołów. Między innymi: Johnny Foreigner, DVA, SchnAAk, Vera Cruz, Brotherhood Of The Lake, Playlounge, Piotr Kurek, Napszykłat, Enchanted Hunters, Kaseciarz, Patrick The Pan, Kapital i STWOF.  Świetni DJ’e: Ptaki, Ritmo Sessuale i Ink Midget. Znajdziecie słuchając tych zespołów dużo pięknej, nieoczywistej muzyki, a będzie jeszcze kilka “last minute” niespodzianek. W sam raz żeby wyjść na miasto.  

Koncerty odbywać się będą w sześciu Krakowskich klubach, znanych ze swojej  pasji do muzyki: Betel, Bomba, Kot Karola, Piękny Pies, Re i Rozrywki Trzy.   

Green ZOO Festival jest inicjatywą całkowicie oddolną i nie nastawioną na zysk, a udaje się dzięki ścisłej współpracy Fundacji Front Row Heroes, klubów i zespołów. Klimat, jaki panuje na Festiwalu sprawia, że nie ma sztywnego podziału na zespoły, branżę, organizatorów i publiczność. Dzięki temu Green ZOO zbliża nas do najlepszych zachodnich standardów myślenia o miejskich festiwalach.

Green ZOO powstał spontanicznie w czerwcu 2011 roku wokół krakowskiego koncertu kanadyjskiej song-writerki Basi Bulat, organizowanego przez Front Row Heroes. Basia Bulat przyjechała do Polski między innymi na zaproszenie Arcade Fire, aby zagrać support przed ich koncertem na warszawskim Torwarze. Okazało się, że kilka krakowskich zespołów chciało z kolei otwierać koncert Basi Bulat w Krakowie. To stworzyło organizatorom szansę na zainicjowanie małego miejskiego festiwalu, na wzór zachodnich festiwali showcase’owych, gdzie wiele zespołów gra jednocześnie w kilku różnych klubach. Festiwal nazwany został Green ZOO – od tytułu przeboju Ludmiły Jakubczak „W zielonym ZOO”, który na stałe trafił już do koncertowego repertuaru Basi Bulat.

Druga edycja Green ZOO odbyła się w Krakowie w dniach 23 – 26 maja 2012 roku. Festiwal znacznie się rozrósł: koncerty odbyły się w 5 klubach, a wystąpiło łącznie 30 zespołów, w tym prawie połowa z zagranicy. Do legendy miejskiej przeszły występy Lower Dens, Moonface, Molly Nilsson czy Bena Caplana.
Trzecią edycję zrobimy razem w czerwcu, więc nie ociągajcie się i spotkajmy na tych ciepłych ulicach, w tych tajemniczych bramach i pod tymi jasno oświetlonymi scenami klubów, słuchając muzyki.

Przed pierwszym wstępem do klubów festiwalowych, karnet ulega wymianie na identyfikator (opaskę) w Klubie Bomba w Krakowie (Pl. Szczepański 2/1, każdego dnia festiwalu, od godziny 15:00 do 20:00). W czasie festiwalu, prawo wstępu i pobytu w klubach festiwalowych przysługuje wyłącznie posiadaczom ważnych identyfikatorów. Z identyfikatora może korzystać wyłącznie jedna osoba. Każdy uczestnik imprezy jest zobowiązany stosować się do Regulaminu Festiwalu, którego treść jest dostępna na stronie Green ZOO Festival (www.greenzoofestival.pl) oraz w czasie trwania festiwalu w punkcie informacyjnym w Klubie Bomba w Krakowie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: Front Row Heroes

Strona internetowa: http://greenzoofestival.pl/

Facebook