Spektakl - Bożyszcze kobiet - Bydgoszcz

Spektakl - Bożyszcze kobiet - Bydgoszcz

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rodzina.

WĘDRÓWKI Z DINOZAURAMI - SPEKTAKULARNE WIDOWISKO

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

TAURON Arena Kraków, Kraków

13.04.2019 - 14.04.2019

Ceny biletów:
    - 90zł / 80zł

Szczegóły wydarzenia

BOŻYSZCZE KOBIET
Neil Simon
Występują:
Piotr GĄSOWSKI
Hanna ŚLESZYŃSKA
Anna DERESZOWSKA
Anna MODRZEJEWSKA

Reżyseria:
Cezary Morawski

Przekład: Mira Michałowska

Scenografia: Ewa i Andrzej Przybyłowie

Bożyszcze kobiet to doskonała rozrywka i okazja do oglądania znanych aktorów na deskach teatru. Nie zawiodą się Paostwo, wybierając doskonale napisaną komedię autorstwa Neila Simona – jednego z najczęściej grywanych komediopisarzy na świecie. Spektakl ten, wystawiany na deskach Teatru Syrena w Warszawie przez ponad dwa sezony, spotkał się z gorącymi reakcjami publiczności i uznaniem krytyki.
Pozornie przyzwoity Barney prowadzi szczęśliwe życie - dom, kochająca żona, praca w restauracji. W jego oczach jednak, wydaje mu się ono nudne, postanawia więc je uatrakcyjnid i organizuje schadzki z przypadkowo spotkanymi kobietami: seksowną Helen, gadatliwą Bobby oraz cierpiąca na depresję Jenny. Na naszych oczach, ten Casanova w średnim wieku staje się coraz śmieszniejszy ale i pewniejszy siebie - każdą kolejną schadzkę aranżuje coraz zręczniej. W miarę rozwoju akcji, w lekkim stylu pełnym żartów, wśród dowcipnych dialogów, nasuwa się pytanie: czy jedynym sposobem ubarwienia szarego życia jest zdrada i kłamstwo?

Przekonajcie się Państwo, jakiej odpowiedzi udzieli finał przedstawienia.

Fragmenty recenzji:
W spektaklu nie zabrakło niczego, czym powinna odznaczad się dobra farsa: wyrazistych bohaterów, dyskretnej scenografii, gwiazdorskiej obsady, a nawet popisów wokalno-tanecznych. Problem w tym, że sztuka Neila Simona farsą nie jest. Dowcipne dialogi i sytuacje są pretekstem do wiwisekcji współczesnej obyczajowości i portretu psychologicznego klasy średniej, co czyni ten tekst komedią z wyższej półki. Twórcy spektaklu natomiast zdecydowali się pozostad przy opowiedzeniu prostej historii z puentą i do takiej koncepcji dostosowali się aktorzy.” - Szymon Wadkowski „Życie Warszawy” nr 119 23-05-2007

Data premiery: 18.09.2007 r.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook