Spektakl - Obłoczni czyli Sen Chopina

Spektakl - Obłoczni czyli Sen Chopina

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rodzina.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Katowice

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Filharmonia Śląska, Katowice

25.01.2018

Ceny biletów:
    - 30zł - ulgowy
    - 40zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

OBŁOCZNI czyli Sen Chopina

Spektakl OBŁOCZNI czyli Sen Chopina Fantazja narracyjna w dialogu na fortepian i inne dziwne instrumenta rozpisana. Muzyka: FRYDERYK CHOPIN w oryginale i w twórczych parafrazach Marii Pomianowskiej, Julian Fontana.

Reżyseria i wykonanie: Grzegorz Walczak Olgierd Łukaszewicz Henryk Talar

oraz zespół muzyczny w składzie: Maria Pomianowska (lider, multiinstrumentalistka) – śpiew, sarangi, kamancze gadułka, er-hu, morin-hur, suka fidel Gwidon Cybulski (multiinstrumentalista) – śpiew, balafon, bęben, cymbały Ewa Beata Ossowska (pianistka filharmoniczna) – fortepian

Zamierzeniem sztuki jest ukazanie twórczości Chopina z odmiennej niż zwykle perspektywy. Rzecz oparta jest na faktach z życia Chopina i jego wieloletniego przyjaciela, Juliana Fontany - rówieśnika, osobistego powiernika, kopisty, wydawcy i popularyzatora dzieł Mistrza. Nowoodkryte listy Fontany wraz z niektórymi listami Chopina w ubiegłym roku wydała Magda Oliferko. Listy te rzucają nowe światło na pełną sprzeczności przyjaźń między dwoma kompozytorami, z których tylko jeden był wielki. Dialogi między przyjaciółmi odbywają się w zaświatach, w przestrzeni pozaczasowej, po śmierci obu twórców. Narastający między nimi konflikt (ukrywany przez Fontanę za życia) staje się pretekstem dla zmagań muzycznych. Autentycznej korespondencji z czasów Chopina towarzyszy „polemika” koncertowa między klasycznym fortepianem (z oryginalną muzyką Chopina), a egzotycznymi instrumentami, wykonującymi etniczne parafrazy Marii Pomianowskiej.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook