KRT: Teatr Wierszalin "Traktat o manekinach"

KRT: Teatr Wierszalin "Traktat o manekinach"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rodzina.

Formacja Chatelet

Centrum Kongresowo-Dydaktyczne …

20.01.2018 - 20.01.2018

Kabaret Skeczów Męczących - 15 lecie Kabaretu

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

20.01.2018 - 20.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Traktat o manekinach - spektakl Teatru Wierszalin (scena PWST)


Reżyseria i inscenizacja: Piotr Tomaszuk
W przedstawieniu wykorzystano muzykę z płyt "Sea of reeds" i "Lounghorn Twist" zespołu "Accordion Tribe" w składzie: Bratko Bibic, Lars Hollmer, Maria Klucevsek, Otto Lechner.
 
Fragment "Sklepów Cynamonowych" to punkt wyjścia do rozważań na temat nieodgadnionej natury człowieka, a nie ilustracja dobrze znanego tekstu Brunona Schulza.
Bohaterowie spektaklu - Ojciec ( w tej roli Rafał Gąsowski) oraz jego audytorium - Syn ( Miłosz Pietruski) oraz służąca Adela(Dariusz Matys) wciąga widza w świat mistycyzmu i tajemnicy ożywionej materii.
Scenografia Julii Skuratowej - najpierw pracownia krawiecka jakich wiele - zamienia się raz w kino, raz w fabrykę, raz w wielki plac demonstracyjny dając nam szansę na uczestnictwo w wydarzeniach, które zmieniały świat w pierwszej połowie XX wieku, zaś projekcje multimedialne, które ogarniają całą dekorację, wprowadzają historyczny kontekst opowieści i dają namacalny dowód na istnienie materii ożywionej. Wszak kino to materia, która ożywa wciąż pozostając materią. Na czym więc polega jej sekret?

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook