Spektakl - Fredro dla dorosłych - mężów i żon

Spektakl - Fredro dla dorosłych - mężów i żon

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rodzina.

Formacja Chatelet

Centrum Kongresowo-Dydaktyczne …

20.01.2018 - 20.01.2018

Kabaret Skeczów Męczących - 15 lecie Kabaretu

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

20.01.2018 - 20.01.2018

Ceny biletów:
    - 130zł, 120zł

Szczegóły wydarzenia

Spektakl - Fredro dla dorosłych - mężów i żon

Fredry przedstawiać nikomu nie trzeba. Reżyser spektaklu, Eugeniusz Korin, to uznana firma w dziedzinie rozrywkowego, ale bardzo inteligentnego teatru. Wreszcie aktorzy: Jolanta Fraszyńska, Michał Żebrowski, Joanna Liszowska, Konrad Darocha – te nazwiska mówią same za siebie i w zasadzie gwarantują dobrą zabawę.

Nie od rzeczy jednak będzie w tym miejscu dodać, że „Fredro dla dorosłych” to jeden z najpopularniejszych polskich spektakli ostatnich lat, zagrany ponad 300 razy, i wielokrotnie nagradzany – zarówno zespołowo, jak i indywidualnie (tytuł Najlepszej Aktorki dla Jolanty Fraszyńskiej na XV Festiwalu „Oblicza teatru”). Czy potrzebne są dalsze rekomendacje?

Jeśli ktoś ma obawy, że staropolski język hrabiego Fredry nie przystaje do współczesnych realiów – rozwiewamy wątpliwości. Na tym właśnie polega siła spektaklu wystawianego na co dzień na deskach Teatru 6. Piętro, że mierzy się z teatralną tradycją w zmyślny i subtelny sposób. Jego akcja toczy się w dobrze nam znanych czasach, scenografia i kostiumy są jak najbardziej współczesne, a język sprzed kilku stuleci brzmi zabawnie, ale nie staroświecko. Aktualne – może nawet bardziej, niż w momencie powstawania utworu – są też uczuciowe rozterki, które dotykają bohaterów przedstawienia. A wartkość akcji, żywiołowość dowcipu, subtelna niepoprawność polityczna i obyczajowa oraz zaskakujący finał skrojone są dokładnie według dzisiejszych standardów. „Fredro dla dorosłych – mężów i żon” to rozrywka, którą można by polecić każdemu, gdyby nie zastrzeżenie, że spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych.

Występują : Jolanta Fraszyńska, Joanna Liszowska, Konrad Darocha, Michał Żebrowski.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook