Glass4Kids

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rodzina.

AUKSO MEDIATEKA

Mediateka, Tychy

Ceny biletów:
    - 10zł

Szczegóły wydarzenia

GLASS4KIDS

Niezwykłe spotkanie z muzyką współczesną w lekkiej i ciekawej formule opowiadania, warsztatów, zabawy, z towarzyszeniem kredek i projekcji filmowych, z mini koncertem w wykonaniu znakomitych muzyków Orkiestry AUKSO. W tle jeden z największych żyjących kompozytorów – Philip Glass.

Bohaterem pierwszych warsztatów dla dzieci jest Philip Glass, jeden z najważniejszych amerykańskich kompozytorów, współtwórca minimalizmu w muzyce, jeden z najbardziej wpływowych twórców II połowy XX wieku, cieszący się statusem ikony muzyki współczesnej. Charakterystyczną cechą twórczości kompozytora jest łączenie tradycji muzyki europejskiej z rockową i dalekowschodnią oraz fascynacja mistycyzmem. W swoich utworach łączy tradycyjną orkiestrę i chór z nietypowymi instrumentami, bogatą linią instrumentów perkusyjnych oraz elektroniką. Philip Glass jest ponadto cenionym twórcą muzyki filmowej – trzykrotnie nominowany do „Oskara”, jest laureatem „Złotego Globu” za ścieżkę dźwiękową do filmu pt. „Truman Show”.

Warsztaty dedykowane dla dzieci w wieku 6-12 lat; prowadzenie Lidia Kućmierz.
Bilety na warsztaty AUKSO4KIDS w promocyjnej cenie 10 zł / dziecko dostępne wyłącznie w przedsprzedaży w punktach Ticketpro na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym www.ticketpro.pl
Liczba miejsc ograniczona. Rodzice – wstęp wolny.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook