Widowisko - Klaun Bąbel Show

Widowisko - Klaun Bąbel Show

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rodzina.

Formacja Chatelet

Centrum Kongresowo-Dydaktyczne …

20.01.2018 - 20.01.2018

Kabaret Skeczów Męczących - 15 lecie Kabaretu

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

20.01.2018 - 20.01.2018

Ceny biletów:
    - 40zł

Szczegóły wydarzenia

„ Klaun Bąbel SHOW „
Scena Pałacu Młodzieży w Katowicach

Wspaniałe show cyrkowe doświadczonego zespołu Klaunów. Składające się z osób, które m.in zdobyły liczne międzynarodowe nagrody.

Uciekając przed wojskiem został czołowym polskim Klaunem!

Jacek Adamczewski, znany jako Klaun Bąbel, jest jednym z niewielu, który może pochwalić się profesjonalnym wykształceniem w tej dziedzinie. Przez ostatnie 25 lat zwiedził kawał świata podróżując z cyrkiem, zaraził pasją całą rodzinę, a jego życiowa historia z czerwonym nosem i wielkimi butami rozpoczęła się przypadkiem!


Jak to się stało, że został Pan zawodowym klaunem?

Zawsze byłem związany z teatrem. Kiedy nad Polskę nadciągnęła fala komunizmu musiałem znaleźć sposób, aby nie zamieniać sceny na poligon. Postanowiłem pójść na studia. Padło na państwowe studium cyrkowe, które dzisiaj już nie istnieje. W 1989 roku ukończyłem uczelnię i zostałem licencjonowanym klaunem.

I co dalej?

Przez następne 16 lat podróżowałem z cyrkiem. Zwiedziliśmy prawie cały świat. Poznaliśmy różne nacje, które łączył jeden i ten sam śmiech.

A co śmieszy ludzi?

Zawód klauna to kawał ciężkiego chleba. Za każdym razem trzeba wyczuć co śmieszy ludzi. W przeszłości niejednokrotnie z przypiętym czerwonym nosem wplatałem w scenki rodzajowe wątki polityczne. Oczywiście miałem pewien scenariusz, ale to ludzie decydowali jak będzie przebiegać występ. Ich śmiech kierował mnie, tak jak pilot rajdowca.

Scenariusz? Kto go pisał?

Różnie, ale zawsze dbano, żeby występy klaunów były na wysokim poziomie. Swojego czasu istniała Rada Artystyczna, a za czasów komuny taki scenariusz musiał być zaakceptowany przez cenzora. Proszę sobie wyobrazić scenariusz występu klauna z pieczątką cenzora!

Czy zostały Panu pamiątki po tamtych czasach?

Oczywiście! Oprócz ocenzurowanych scenariuszy, uzyskałem parę nagród i wyróżnień. Na przykład prowadziłem swojego czasu cykl występów dla biednych dzieci w Portugali za co dostałem medal od burmistrza. Natomiast w 1991 roku otrzymałem nagrodę w prestiżowym konkursie - Festiwalu Młodych Talentów w Paryżu. Najważniejsze wspomnienia mam natomiast z moimi dziećmi.

No właśnie. Jest Pan szczęśliwym ojcem dwójki dzieci. Jak połączył Pan ciągłe wyjazdy z wychowywaniem potomstwa?

To nie był problem, ponieważ dzieciaki były stale przy mnie! Mieszkali w przyczepach cyrkowych, a wolny czas spędzali na arenie. Kiedy podróżowaliśmy po Polsce uczęszczali do szkół w miastach, w których występowaliśmy.

Czy poszli w Pana ślady?

Tak. Obecnie występujemy całą rodziną, a pałeczkę przekazałem mojemu synowi, który już teraz wykonuje rzeczy dla mnie niewyobrażalne. Zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Akrobatyki, jest kaskaderem samochodowym, żonglerem, tancerzem, robi salta na szczudłach i naucza akrobatyki.

Robi wrażanie. Pozostaje tylko pytanie – kiedy będzie można Was zobaczyć?

Najbliższy występ mamy 23 października w Katowicach, gdzie zagramy „Klaun Bąbel Show”.

Czego widzowie mogą się spodziewać?

Przedstawimy fragmenty mojej autorskiej sztuki o nazwie „Koncert na jednego Klauna”, którą wykonuje od 20 lat. Co ważne, nigdy nie zagrałem tego samego przedstawia dwukrotnie! Klaun Bąbel Show to podróż przez świat pełen przygód, którą pokierują nasi widzowie, czyli najmłodsi! To oni będą wkraczać na scenę, grać w przedstawieniu i decydować jak potoczą się losy Bąbla. Bez nich sztuka nie może się odbyć! Oczywiście „show” w nazwie nie jest przypadkowe, ponieważ występ wypełniony będzie widowiskowymi sztuczkami! 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook