Brave Kids - koncert: Canto del Sol

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rodzina.

Formacja Chatelet

Centrum Kongresowo-Dydaktyczne …

20.01.2018 - 20.01.2018

Kabaret Skeczów Męczących - 15 lecie Kabaretu

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

20.01.2018 - 20.01.2018

Ceny biletów:
    - 35zł - w przedsprzedaży
    - 40zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Brave Kids - koncert „Canto del Sol”


Akustyczny koncert w wykonaniu zespołów: Jacaras i Latin Słońce. Razem kupujemy bilety na przyjazd dzieci z domu dziecka w Meksyku, aby mogły wziąć udział w tegorocznej 8. edycji Brave Kids, w wielokulturowej grupie 130 dzieci z 20 krajów świata, z 5 kontynentów. Dochód z koncertu przekazany będzie na zakup biletów lotniczych dla meksykańskich dzieci.

Pragniemy ugościć czwórkę meksykańskich dzieci i tym samym spełnić ich marzenia o poznaniu i zaprzyjaźnieniu się z dziecięcymi artystami z 20 krajów, z 5 kontynentów. Dzieci z Meksyku wezmą udział w jedynym na skalę światową wydarzeniu, czyli Wielkim Finałowym Spektaklu Brave Kids we wrocławskiej Hali Stulecia, 11 lipca 2017 na jednej scenie wystąpi 130 dzieci z różnych stron świata, o różnym pochodzeniu etnicznym i statusie społecznym. Młodzi artyści podzielą się z publicznością swoją kulturą oraz umiejętnościami artystycznymi. Zaprezentują efekt trzytygodniowych warsztatów artystycznych opartych na zasadzie „dzieci uczą dzieci”. Dzieci z Meksyku są podopiecznymi domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida w Puerto Escondido. Wywodzą się z plemienia MIXE – jedynych rdzennych Amerykanów których ziemie nigdy nie zostały podbite przez Hiszpanów, a bogata kultura jest podtrzymywana w tańcach i tysiącach starych mitów. Większość dzieci pochodzi z biednych, rdzennych społeczności, gdzie społeczne wykluczenie i brak edukacji należą do codzienności.


Jacaras: 

Piotr Zaleski - timple, Julieta Gonzalez-Springer - wokal, Łukasz Figiel - gitara basowa, Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek, Martin Złotnicki – gitary

Zespół Jacaras powstał w 2009 roku. Tworzą go absolwenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Od września 2012 roku zespół podjął współpracę ze śpiewaczką pochodzącą z Meksyku – Julietą Gonzalez-Springer, specjalizującą się w wykonawstwie barokowym.


Latin Słońce:

Víctor Campos- Leal, Verónica De Larrea - wokal, Alberto Suazo - perkusja, Nando del Río – gitara

Muzyka z kręgu Ameryki Łacińskiej w wykonaniu rodowitych Meksykanów obecnie związanych z Wrocławiem. Zespoły wystąpią z akustycznym koncertem w siedzibie Teatru Pieśń Kozła, XIV-wieczny refektarz w centrum miasta. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup biletów lotniczych dla meksykańskich dzieci.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Teatr Pieśń Kozła, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook