Koncert Flamenco "Raiz y Pureza"

Koncert Flamenco "Raiz y Pureza"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Scena.

Tribute to George Michael

Klub Muzyczny Stary Klasztor, Wrocław

21.01.2018

Kabaret Skeczów Męczących - 15 lecie Kabaretu

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów

22.01.2018

Ceny biletów:
    - 120zł, 90zł, 60zł

Szczegóły wydarzenia

Koncert Flamenco "Raiz y Pureza"

„Raíz y Pureza” Carmen Herrera - to koncert, który poruszy każdego widza, jest on mocno osadzony w nurcie tradycyjnego flamenco zwanego „Flamenco Puro” Carmen Herrera urodziła się na południu Hiszpanii w pięknym mieście Jerez de la Frontera, które do dzisiaj słynie ze swoich tradycji flamenco. Co roku odbywa się tam największy festiwal flamenco na świecie, o nazwie „Festival de Jerez” to miasto znane nie tylko z dobrego wina i rasowych koni ale też ze sztuki flamenco, która jest nadal bardzo żywa w tym mieście. Sztuka flamenco, która jest cały czas kultywowana w tej najstarszej najczystszej formie ”Puro” to rzadkość nawet w samej Hiszpanii, gdzie ostatnio można zauważyć bardzo mocne nurty poszukiwań w kierunku fuzji tańca współczesnego, eksperymentalnego i flamenco. Do Polski ogromnie rzadko przyjeżdżają artyści, których można nazwać „Puro” Dlatego czerwcowy koncert jest nie zwykłą okazją aby posmakować, poczuć i zachwycić się tym autentycznym przekazem jakie niesie ze sobą Flamenco.

Na koncercie we wrocławskiej synagodze, Carmen Herrera ukaże nam cały wachlarz różnorodnych styli flamenco, które mają swoje głębokie korzenie w tradycji w jakiej wyrosła i która, można powiedzieć, płynie w jej żyłach. Zobaczymy między innymi niezwykłe wykonanie tańca w sukni z długim trenem w rytmie z Jerez oraz słynny taniec „Buleria de Jerez” Na scenie towarzyszyć jej będą muzycy najwyższej klasy Domingo Rubichi zagra na gitarze i Jose Carpio Mijita zaśpiewa. Warto podkreślić, że jest to znakomity śpiewak, który należy do grona śpiewaków obdarzonych wielkim talentem, bardzo oryginalną barwą głosu, wiernym starym przekazom, urodzonym podobnie jak cała reszta zespołu w Jerez. Gitarzysta zaś to również artysta którego gra jest ogromną przyjemnością dla słuchacza, ponieważ jego talent idzie w parze z wielka miłością do sztuki flamenco z jego rodzinnych stron.

Carmen Herrera zdobyła wiele nagród i jest znana miłośnikom flamenco na całym świecie, posiada charyzmę i styl tańca charakteryzujący się wielką elegancją, szczególnie warte podkreślenia są jej piękne ruchy dłoni i rąk, tak znamienne w tańcu kobiecym.
http://www.youtube.com/watch?v=d4vAmja8f-Q

Warto wspomnieć o tym, że Flamenco wymaga sceny w oryginalnym, zabytkowym wnętrzu a takie właśnie mamy szczęście mieć w przepięknej scenerii Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu. Organizator zapewnia o specjalnie przygotowanej podwyższonej scenie w miejscu koncertu, Koncert we Wrocławiu połączony jest z cyklem warsztatów, które stanowią ważny punkt programu kolejnej edycji Festiwalu Arte – Flamenco. Artyści poprowadzą intensywne 4 dniowe kursy tańca, śpiewu i gry na gitarze w Zespole Pałacowym w Jedlinie Zdroju. W dniach 27 czerwca do 2 lipca 2015 więcej na www.arteflamenco.eu.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook