Widowisko Peregrinus

Widowisko Peregrinus
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Od 9 października dwa bilety w cenie jednego!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Scena.

Kabaret Ani Mru Mru "Ostatnie takie trio"

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Teatr im. S.Jaracza, Łódź

19.01.2018 - 19.01.2018

Krzysztof Daukszewicz - Nareszcie w Dudapeszcie

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Aula Pomnik, Gniezno

19.01.2018

16 października, katowicki Spodek po raz kolejny ożyje podczas wyjątkowego megawidowiska. W ubiegłych latach wielotysięczna publiczność oglądała spektakle: „Franciszek-wezwanie z Asyżu“, „Exodus“ czy „Jonasz“. Tym razem widzowie będą mieć okazję do poznania niezwykłej historii, jaką opowiada spektakl „Peregrinus“.
Ceny biletów:
    - 30zł, 40zł, 50zł, 60zł, 70zł, 80zł, 100zł
    - 50zł niepełnosprawni (na wózku inwalidzkim, opiekun bezpłatnie)

Promocja!!

 

Wyjątkowa promocja 2 za 1!

Kup dwa bilety w cenie jednego i ciesz się mega okazją!

Promocja dotyczy zakupu  biletów we wszystkich kategoriach cenowych i obowiązuje do wyczerpania puli biletów przeznaczonych do sprzedaży.

Szczegóły wydarzenia

PEREGRINUS
Megawidowisko o Śląsku


16 października, katowicki Spodek po raz kolejny ożyje podczas wyjątkowego megawidowiska. W ubiegłych latach wielotysięczna publiczność oglądała spektakle: „Franciszek-wezwanie z Asyżu“, „Exodus“ czy „Jonasz“. Tym razem widzowie będą mieć okazję do poznania niezwykłej historii, jaką opowiada spektakl „Peregrinus“.

„Peregrinus” (łac. cudzoziemiec, obcy) to epicka opowieść o Górnym Śląsku, tkana
z historycznych wątków. Nie jest ona jednak klasyczną narracją historyczną, czy upamiętnieniem wielkich postaci. Monumentalny obraz został zbudowany z drobin wspomnień.
W „Peregrinusie” znajdziemy odniesienia do Tragedii Górnośląskiej, bez której opowieść o wzrastaniu regionu pozbawiona byłaby istotnych kontekstów. Nie zabraknie też wspomnień o śmierci górników pod Kopalnią Wujek, o dwóch bramkach strzelonych „ruskim“ przez Gerarda Cieślika, czy o spotkaniu Jana Pawła II ze Ślązakami na katowickim lotnisku Muchowiec. Wydarzenia, te tragiczne, jak i te szczęśliwe, zarówno podniosłe jak i przyziemne odciskają się na  kliszach pamięci naszego życia. Inscenizacja, obudowana muzyką i wyjątkową scenografią, poprowadzi widzów w niebanalny sposób przez niełatwą historię Górnego Śląska.

Przewodnią postacią megawidowiska jest Dobry Jacek, którego zagra Piotr Warszawski. To postać, która odzwierciedla losy Śląska. Pełna wspomnień z młodości i opowieści przodków, związana z rodziną i czerpiąca z niej siłę do tworzenia nowej rzeczywistości. Postrzegająca Śląsk jako Arkadię, w której, prócz fabryk i industrialnej potęgi, budować będzie dobre relacje
i szczęście.

Megawidowisko „Peregrinus” współtworzą nie tylko piękna historia, ale także wyjątkowa warstwa wizualna i muzyczna. Oprawa scenograficzna została oparta na  elementach video mappingu, a kompozycje muzyczne  w nowoczesnej aranżacji Jacka i Marcina Dzwonowskich korespondują ze śląskimi utworami ludowymi. Niezwykłym elementem widowiska będzie wykonanie pieśni Josepha von Eichendorffa, wielkiego górnośląskiego poety epoki romantyzmu.

Megawidowisko „Peregrinus“ to barwny kolaż upleciony ze skomplikowanej, ale pięknej historii Górnego Śląska. Każdy, kto 16 października odwiedzi katowicki Spodek dołączy do wędrówki przez minione czasy i da się ponieść tej fascynującej opowieści.

Reżyseria: Leszek Styś
Scenariusz: Piotr Czakański, Leszek Styś
Rola główna: Piotr Warszawski
Choreografia: Henryk Konwiński
Muzyka: śląskie kompozycje ludowe, aranżacja: Jacek i Marcin Dzwonowscy
Scenografia i kostiumy: Alicja Patyniak
Produkcja: Exodus Sp. z o.o.

Więcej informacji:

www.facebook.com/megawidowiskoperegrinus
http://www.exodus.katowice.pl/

Premiera:
16 X 2015 r., godz. 18.30, hala widowiskowo-sportowa Spodek, al. Korfantego 35, Katowice

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook