Kabaret Młodych Panów "Sami Swoi - godej, abo wylyź"

Kabaret Młodych Panów "Sami Swoi - godej, abo wylyź"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Scena.

Kabaret Młodych Panów i morze

Amfiteatr, Świnoujście, Amfiteatr, …

Ceny biletów:
    - 50zł, 70zł, 80zł, 90zł, 110zł

Szczegóły wydarzenia

Kabaret Młodych Panów "Sami Swoi - godej, abo wylyź"

“SAMI SWOI: GODEJ, ABO WYLYŹ”, to program stworzony na specjalne życzenie śląskiej publiczności. Jest to przezabawne zestawienie wszystkich śląskich hitów Kabaretu Młodych Panów, które podsumowują ostatnie lata twórczości tej grupy - wizytówki Górnego Śląska.

Zaczęło się w 2007 roku od „Wywiadu z Górnikiem”, a potem było jeszcze mocniej! Kolejne skecze śrubowały rekordy milionów odtworzeń na youtube. Setki tysięcy widzów na koncertach podążają od Kopciuszka do Kany, od Porwołów do Buchalików, od sznity z nutellą do łba konia pod pierzyną... Cytaty ze skeczów zaczęły żyć swoim życiem, stały się śląskim towarem eksportowym, ukochanym przede wszystkim w naszej, górnośląskiej krainie.

Kolejne programy Kabaretu Młodych Panów przyciągają do sal teatralnych i centrów kultury nawet tych, dla których jest to pierwsze od wielu lat wyjście na występ na żywo. Wzruszają opowieści o wspólnym oglądaniu śląskich skeczów przy szoli, przed zjazdem do roboty. Na dni miast i inne otwarte imprezy plenerowe od lat przychodzą na „Młodych” rekordowe liczby widzów, często zaskakując organizatorów.

Członkowie kabaretu przyzwyczaili, że jeden śląski skecz jest przygotowywany co roku i prezentowany na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK. To jeden z najważniejszych festiwali w Polsce, a Kabaret Młodych Panów jest jego współorganizatorem i gospodarzem. Z uwagi na chęć zachowania nowości, starsze skecze były systematycznie zastępowane przez nowe, jak się w większości okazywało – jeszcze lepsze! Ciągłe prośby o możliwość powrotu do „klasyków” zaowocowały stworzeniem niniejszego spektaklu.

Tylko w programie „SAMI SWOI: GODEJ ABO WYLYŹ” zobaczycie cały śląski urobek „cuzamen do kupy”, oczywiście z ogromną dawką improwizacji i świeżości, których nie znajdziecie w telewizji czy internecie. Wśród hitów pojawią się m.in. Kopciuszek, Górnik Trener, Opowieści biblijne po śląsku, Familiada i wiele, wiele innych, które ciągle sprawiają radość małym i dużym.

To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kabaretowych na Śląsku! Także: GODAĆ, ABO WYLAZOWAĆ!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook