Wawel. Alchemia Światła - Legendy Wawelskie na Dziedzińcu Arkadowym

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Scena.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Katowice

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Filharmonia Śląska, Katowice

25.01.2018

Bilety w przedsprzedaży już od 40zł
Multimedialne widowisko „Wawel. Alchemia światła” to wyjątkowy projekt, łączący tradycję nowoczesność. Przez dwa dni legendy i podania związane z Zamkiem Królewskim na Wawelu ożyją w autentycznej scenerii zamku za sprawą innowacyjnej formy, wykorzystującej m.in. visual art i 3D mapping.
Ceny biletów:
    - 40zł

Sugerowany wiek uczestników widowiska to 12+

Wejście na spektakle na godzinę przed rozpoczęciem, bramami: Bernardyńską i Herbową.

Szczegóły wydarzenia

„Wawel. Alchemia światła”


Multimedialne widowisko „Wawel. Alchemia światła” to wyjątkowy projekt, łączący tradycję nowoczesność. Przez dwa dni legendy i podania związane z Zamkiem Królewskim na Wawelu ożyją w autentycznej scenerii zamku za sprawą innowacyjnej formy, wykorzystującej m.in. visual art i 3D mapping. Będzie to swoista synteza sztuk, łącząca muzykę na żywo, malarstwo i trójwymiarowe obrazy, taniec, śpiew oraz słowo. W widowisku wezmą udział wybitni artyści: aktorzy, tancerze, muzycy, specjaliści od multimediów i światła.

Bohaterowie legend pojawią się w scenerii dziedzińca arkadowego za sprawą iluminacji, efektów specjalnych i animacji. Smok Wawelski, Królowa Państwa Wiślan, Alchemik, Stańczyk, książę Krak oraz inne legendarne i historyczne postaci, przybliżą wybrane sceny z historii państwa i rezydencji królów polskich. Całość aranżacji dopełnią grupy taneczne i muzyczne.

W trakcie spektaklu użyte zostaną jedne z najjaśniejszych na świecie projektorów w technologii 3chip DLP, o łącznej mocy prawie 200 tys. lumenów. Obrazy zostaną wyświetlone na ekranie o około 120 metrów długości i 15 metrów wysokości, co w sumie daje około 1800 metrów kwadratowych projekcji. Magię dźwięku przestrzennego zapewni system kwadrofoniczny.

Animacje wykonane zostaną różnorodnymi technikami graficznymi z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych. Technika mappingu 3D, wielkoformatowa animacja, techniki filmowe i skomplikowane prace w studio nagrań pozwolą w pełni synchronizować obraz, muzykę i efekty specjalne.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Strona internetowa: http://www.alchemiaswiatla.pl

Facebook