Teatr Czarnego Tła

Wydarzenia:

Teatr Czarnego Tła - "Kosmiczna podróż"

Teatr Czarnego Tła, Poniatowskiego 6, Chorzów

30.09.2017 - 21.10.2017

Teatr Czarnego Tła - "Ale... cyrk..."

Teatr Czarnego Tła, Poniatowskiego 6, Chorzów

30.09.2017 - 22.10.2017

Teatr Czarnego Tła - "Królowa - rock bajka"

Teatr Czarnego Tła, Poniatowskiego 6, Chorzów

29.10.2017

Szczegóły wydarzenia

Teatr Czarnego Tła

Teatr Czarnego Tła, to grupa osób zafascynowana konwencją czarnego teatru, gdzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Czarny teatr - to niezwykła forma sceniczna, której korzenie znajdują się na Dalekim Wschodzie i polega na tym, że aktorzy i scena są w kolorze czarnym, a widać tylko rekwizyty i dekoracje rozświetlone światłem UV. Dzięki temu wszystko co widać, wydaje się magiczne. Teatr w takiej postaci został stworzony przez bułgarskiego artystę Ivana Sivinowa.

Teatr Czarnego Tła w takiej obsadzie narodził się w 2012 roku w czasie warsztatów dla dzieci i pracy nad spektaklem "Królowa Śniegu". Skupia tancerki, aktorki, pasjonatki teatru i osoby z różnymi talentami  muzycznymi, ruchowymi, plastycznymi. Wszystkie nasze realizacje są autorskie - same tworzymy scenariusze, projektujemy rekwizyty i wykonujemy je. Każdy kolejny spektakl to nowe wyzwania, walka z materią, krok do przodu w zgłębianiu tajemnic tego teatru. Staramy się, żeby na scenie królował ruch, magia i dowcip.

W 2014 roku postanowiłyśmy poszerzyć swoją publiczność i spróbować rywalizacji. Dlatego wiosną brałyśmy udział w III Festiwalu Małych Form artystycznych w Chorzowie, gdzie zajęłyśmy II miejsce w kat. zespołów dorosłych oraz dotarłyśmy do półfinałów w programie "Mam talent". W lipcu 2015 teatr przeniósł się do własnej siedziby i do września gramy na własnej scenie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook