Teatr Czarnego Tła

Szczegóły wydarzenia

Teatr Czarnego Tła

Teatr Czarnego Tła, to grupa osób zafascynowana konwencją czarnego teatru, gdzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Czarny teatr - to niezwykła forma sceniczna, której korzenie znajdują się na Dalekim Wschodzie i polega na tym, że aktorzy i scena są w kolorze czarnym, a widać tylko rekwizyty i dekoracje rozświetlone światłem UV. Dzięki temu wszystko co widać, wydaje się magiczne. Teatr w takiej postaci został stworzony przez bułgarskiego artystę Ivana Sivinowa.

Teatr Czarnego Tła w takiej obsadzie narodził się w 2012 roku w czasie warsztatów dla dzieci i pracy nad spektaklem "Królowa Śniegu". Skupia tancerki, aktorki, pasjonatki teatru i osoby z różnymi talentami  muzycznymi, ruchowymi, plastycznymi. Wszystkie nasze realizacje są autorskie - same tworzymy scenariusze, projektujemy rekwizyty i wykonujemy je. Każdy kolejny spektakl to nowe wyzwania, walka z materią, krok do przodu w zgłębianiu tajemnic tego teatru. Staramy się, żeby na scenie królował ruch, magia i dowcip.

W 2014 roku postanowiłyśmy poszerzyć swoją publiczność i spróbować rywalizacji. Dlatego wiosną brałyśmy udział w III Festiwalu Małych Form artystycznych w Chorzowie, gdzie zajęłyśmy II miejsce w kat. zespołów dorosłych oraz dotarłyśmy do półfinałów w programie "Mam talent". W lipcu 2015 teatr przeniósł się do własnej siedziby i do września gramy na własnej scenie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook