Olimpiada Teatralna (Program Instytutu Grotowskiego) - Alexandra Kazazou, Insenso

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Scena.

Ceny biletów:
  - 40zł - ulgowy
  - 50zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Olimpiada Teatralna (Program Instytutu Grotowskiego)


Insenso


Spektakl w reżyserii Petrosa Sevastikoglou


Insenso to historia kobiety, która szaleje z miłości; historia, w której miłość wykracza poza logikę, wyznaczone granice. Insenso – całkowita klęska mądrości; wyniszczający triumf uczuć. Insenso jest operą bez muzyki, gdzie słowo i ciało stanowią pojedyncze instrumenty. W sztuce ruch nie tworzy jedynie tła dla słowa, ale wchodzi z nim w dialektyczny konflikt. To teatr, który poszukuje psychicznego i fizycznego poruszenia u odbiorcy.

Spektakl dedykowany jest Melinie Mercouri – greckiej aktorce i pomysłodawczyni Europejskiej Stolicy Kultury, projektu realizującego jej ideę przekraczania granic poprzez kulturę. Jej pasja nie opierała się na ideałach czy politycznych przekonaniach, ale na głębokiej miłości i wierze w sens ludzkiej natury.


 • Reżyseria ― Petros Sevastikoglou
 • Tekst ― Dimitris Dimitriadis w tłumaczeniu Iliasa Vrazasa
 • Występuje ― Alexandra Kazazou
 • Scenografia ― Bajka Mourier, Petros Sevastikoglou
 • Kostiumy ― Bajka Mourier
 • Dźwięk ― Kostas Georgakopulos we współpracy z Dariuszem Jackowskim
 • Realizacja świateł, zdjęcia ― Karol Jarek
 • Scenografia ― zespół pod kierownictwem Piotra Jacyka
 • Producent ― Kostas Georgakopulos
 • Produkcja ― Avant Art, Instytut im. Jerzego Grotowskiego
 • Koordynacja projektu ― Grażyna Górka-Dudek
 • Premiera ― 15 stycznia 2016

Alexandra Kazazou urodziła się we Wrocławiu. Jest pół Greczynką, pół Polką. Studiowała aktorstwo na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach i pracowała jako aktorka w Północnym Teatrze Narodowym w Salonikach. Współzałożycielka grupy teatralnej Asypka w Atenach, ukończyła aktorski program magisterski organizowany przez Teatr Pieśń Kozła we współpracy z Manchester Metropolitan University School of Theatre. Obecnie należy do zespołu Studia Matejka, współpracującego z Instytutem Grotowskiego, w którym przygotowała spektakl solowy Charmolypi wyreżyserowany przez Mateja Matejkę. Spektakl ten od 2012 roku prezentowała w Polsce, Belgii, Rosji, Grecji, Turcji, USA oraz Szkocji. Podczas sześcioletniego pobytu w Polsce współpracowała jako aktorka z grupą teatralną Odra Ensemble, była współinicjatorką projektu „Jubilo” oraz wykładała antyczną tragedię grecką na Uniwersytecie Wrocławskim. W swoich badaniach naukowych skupia się na funkcji chóru w tragedii greckiej. Odbyła wyprawę na Kubę – w okolice bazy Guantanamo – która była dla niej ważnym doświadczeniem oraz źródłem inspiracji. Posiada dyplom z jogi ashtangi. W 2014 roku wyreżyserowała w ramach „Monosytuacji 2” spektakl Anny Krotoskiej Linatendu (Wrocław, Instytut Grotowskiego); współreżyserowała z grupą Theatre Under The Tree spektakl Borders (Istambuł); stworzyła kreację Mirandy w spektaklu STORM w reżyserii Anny-Heleny McLean, liderki grupy Moon Fool (Wielka Brytania); pracowała jako asystentka reżysera Mateja Matejki nad spektaklem Harmonia Przeciwstawień. Polska. W styczniu 2015 roku zagrała tytułową rolę w spektaklu KassendER w reżyserii Io Voulgaraki przygotowanym w Instytucie Grotowskiego w ramach „Monosytuacji 3”. Obecnie prowadzi warsztaty aktorskie na całym świecie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Gdzie:

 • Dworzec Świebodzki, Plac Orląt Lwowskich, Wrocław

Strona internetowa: http://www.theatreolympics2016.pl/kalendarium/insenso

Facebook