"Dzień Walentego" w reżyserii Tomasza Zygadło

"Dzień Walentego" w reżyserii Tomasza Zygadło

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Scena.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Katowice

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Filharmonia Śląska, Katowice

25.01.2018

Ceny biletów:
    - 40 zł - z Karta Wytwórnia,
    - 50 zł - normalny.

Szczegóły wydarzenia

„Dzień Walentego” - dramat napisany przez Iwana Wyrypajewa w 2001 roku, nawiązuje do bardzo popularnej w Rosji w latach 70. sztuki „Walentyn i Walentyna” Michaiła Roszczina.
To opowieść o Miłości – tej jedynej, która jest sensem istnienia i darem od Boga. Autor nadał swojemu tekstowi formę melodramatu, który jednak wykracza poza ramy klasycznego romansu.         W tym osobliwym trójkącie miłosnym każdy jest usprawiedliwiony, ponieważ kocha. Bohaterowie mówią o uczuciach za pomocą wielkich słów minionego już wieku, kiedy ludzie spotykali się na ławeczkach w parku, a nie tylko przez internet.
Wyrypajew pokazuje nam również szarą rzeczywistość, która wypełnia bohaterom czas między Wielką Miłością a cierpieniem i czekaniem każdego dnia na cud, który się nie zdarza. Na taki cud właśnie czekają Walentyna i Katia, które przez całe życie kochały tego samego mężczyznę. W dniu swoich urodzin Walentyna wraca pamięcią do początków miłości, która się nie skończyła; poznajemy też młodą Katię zakochaną w Walentynie... Autor manipuluje czasem i przestrzenią; wspomnienia mieszają się z marzeniami, a sen z rzeczywistością. Bohaterowie Wyrypajewa kochają i cierpią, ale nie zamieniliby swojego cierpienia na zwykłe szczęście. Bo jeśli kochasz szczerze – nie na darmo przeżywasz swoje życie...

Przekład: Andrzej Bubień
Reżyseria: Tomasz Zygadło
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Marek Zalewski, Paweł Czyrka
Asystent reżysera: Iwona Kusiak

OBSADA:
WALENTYNA – ANNA SENIUK
WALENTYN – PAWEŁ CABAN
KATIA (STARSZA) – BEATA CHORĄŻYKIEWICZ
KATIA (MŁODSZA) – KAMILA PIETRZAK

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook