Lord Of The Dance

Lord Of The Dance

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Scena.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

23.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Rzeszów

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów

23.01.2018

LORD OF THE DANCE - najsłynniejsze irlandzkie widowisko taneczne świata po raz kolejny odwiedzi Polskę ! Bilety już od 81 zł!
Ceny biletów:
  - 253 zł / 182 zł / 152 zł / 122 zł / 101 zł - Katowice,
  - 253 zł / 172 zł / 152 zł / 122 zł - Poznań,
  - 253 zł / 152 zł / 122 zł / 101 zł - Warszawa,
  - 187 zł / 157 zł / 137 zł - Wrocław,
  - 162 zł / 142 zł / 122 zł - Olsztyn,
  - 162 zł / 142 zł / 125 zł - Gdynia,
  - 187 zł / 157 zł / 137 zł - Kalisz,
  - 142 zł / 101 zł / 81 zł - Rzeszów,
  - 152 zł / 122 zł - Bydgoszcz.

Komunikat organizatora:

 

Informujemy, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie widowiskiem Lord Of The Dance wprowadziliśmy nowy termin i miasto do sprzedaży: 14 marca 2011, Rzeszów - Hala Podpromie

Szczegóły wydarzenia

Lord Of The Dance” Michael’a Flatley’a ponownie odwiedzi Polskę w marcu 2011 roku! Najsłynniejsza grupa taneczna świata po raz kolejny zaprezentuje niezwykłe i spektakularne widowisko taneczno-muzyczne, opowiadające o najpopularniejszej irlandzkiej legendzie, prawdziwej miłości oraz odwiecznej walce dobra ze złem.

Tym razem artyści zaprezentują swoje show w Polsce znacznie szerszej publiczności niż do tej pory – mistrzowie wystąpią aż w ośmiu miastach i zaprezentują w sumie 12 występów!

„Lord Of The Dance”  wzbudził zachwyt i uznanie, podbijając jednocześnie serca polskiej publiczności  już podczas swojego pierwszego występu w 2003 roku, który odbył się w Warszawie. Wspólne cechy obydwu kultur sprawiły,  że polska widownia od pierwszego momentu pokochała styl w jakim tancerze zaprezentowali irlandzką tradycję, taniec, śpiew oraz muzykę.

 Właśnie dlatego, wyjątkowo dla polskich fanów, z okazji nadchodzącej trasy koncertowej Lord of The Dance 2011,  już od września tego roku rusza specjalnie przygotowana polskojęzyczna strona poświęcona w całości „Lord Of The Dance”. Fani znajdą na niej komplet informacji o tej niezwykłej formacji, zdjęcia, filmy, ciekawostki, a także specjalne podstrony dedykowane fanom z miast, w których od 17 do 28 marca 2011 odbędą się widowiska Lord of The Dance.

Miłośnicy i osoby chętne podziwiać najsłynniejszych tancerzy z zielonej wyspy w Polsce już powinni spieszyć do kas biletowych, bowiem wszystkie trasy „Lord Of The Dance” zostają wyprzedane w błyskawicznym tempie!

W skład obsady „Lord of the Dance” wchodzą mistrzowie tańca irlandzkiego z całego świata, którzy zachwycają niezwykłymi umiejętnościami stepowania. Artyści podczas jednego przedstawienia wykonują ok. 151 tysięcy uderzeń butem! Publiczność zachwycają także oryginalnymi strojami i niebywale trudną choreografią opracowaną osobiście przez Michael’a Flatley’a. Najnowsze technologie, efekty specjalne i teatralne oświetlenie - wszystko po to, aby zabrać widza w zapierającą dech w piersiach magiczną podróż w świat celtyckich korzeni.

Dzieło Flatley’a to najbardziej chwalone i wzbudzające uznanie wśród światowej krytyki widowisko taneczne. Od swojej pierwszej premiery, która miała miejsce w Dublinie, bije rekordy popularności i stanowi jedno z najbardziej dochodowych przedstawień w historii rozrywki.

Perfekcyjni tancerze, spektakularna choreografia i fenomenalna muzyka Ronan’a Hardiman’a to budzące podziw zestawienie artystyczne.

„Lord Of The Dance” już od 15 lat fascynuje, czaruje i wywołuje owacje na stojąco.

RZECZY NIEMOŻLIWE ZOSTAŁY OSIĄGNIĘTE”

THE DAILYMAIL, LONDYN

Premiera „Lord of the Dance” odbyła się w 1996 roku w Dublinie. Artyści stali się jedną z najczęściej podróżujących grup tańca irlandzkiego w historii. Show wzbudzało dreszcze emocji wśród publiki w Europie, Stanach Zjednoczonych, Rosji, od Kanady po Argentynę i wzdłuż wybrzeża Pacyfiku.

Podczas ceremonii wręczenia Oscarów widowisko oczarowało na całym świecie ponad 2,5 miliardową publiczność przed telewizorami. Innym razem widzów w paryskim Disneylandzie. Sukcesem zakończyło się także tournée po Afryce i Azji.

Postawa tancerzy irlandzkich jest bardzo charakterystyczna – wyprostowani i uśmiechnięci, w zawrotnym tempie perfekcyjnie wykonują skomplikowane sekwencje kroków, podskoków i wymachów. Tak trudna choreografia wymaga od nich wielkiego talentu i dbałości nawet o najdrobniejsze szczegóły.

GENIALNE!”

THE TIMES

Michael Flatley twórca, producent i reżyser Lord of the Dance”. Wybitny tancerz i choreograf irlandzkiego pochodzenia, który zapałał miłością do tradycyjnego tańca celtyckiego. Sławę przyniósł mu występ w musicalu „Riverdance”. W 1995 roku rozpoczął tworzenie swojego własnego show. Tworząc „Lord of the Dance”, taniec celtycki połączył z innymi stylami tańca oraz ultranowoczesnymi technikami. Wybitne dzieło usytułowało Flatley’a w czołówce najlepszych tancerzy światowego formatu. Lord Of The Dance było kulminacją jego marzeń, ambicji i niezachwianej pozycji. Ze swymi tancerzami występował na zaproszenie głów państw. W związku z zawodowymi dokonaniami otrzymał zaszczyty od Irish American Magazine, który okrzyknął go mianem „największego Amerykanina irlandzkiego pochodzenia XX wieku”, a Stowarzyszenie National Geographic nazwało Flatley’a „Żywym Skarbem”. Trafił do Księgi Rekordów Guinness’a jako: właściciel najszybszych nóg na świecie.

Począwszy od Dublina, Michael Flatley ze swym widowiskiem objechał cały świat bijąc rekordy popularności i tworząc historię, która wciąż jest wyzwaniem dla kolejnych twórców.

ZACHWYCAJĄCE WIDOWISKO !”

HOLYWOOD REPORTER

„Lord of the Dance” zaprezentowano w ponad 60 krajach, na 6 kontynentach. Spektakl obejrzało ponad 50 mln widzów. Sprzedano 10 mln płyt CD z muzyką i filmem.

Lord of The Dance został niewątpliwym rekordzistą finansowym wśród show tanecznych przynosząc jak dotąd, $ 500 000 000 wpływu.

Sekretem fenomenalnego sukcesu Lord of the Dance jest jego wszechstronność w dotarciu do każdego rodzaju widza, niezależnie od wieku, płci oraz różnic kulturowych. Ponadczasowy i uniwersalny przekaz sprawił, że Lord of the Dance stał się jednym z najbardziej nowoczesnych dzieł artystycznych świata.

Umiejętności artystów „Lord of the Dance” przechodzą najśmielsze oczekiwania, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń na długi czas.

Facebook