TWC - Romanca

TWC - Romanca

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Spektakl - Mężczyzna Idealny

Zmiana daty koncertu!

Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, …

26.01.2018

Chory na Sukces - spektakl kabaretowy

Zmiana daty koncertu!

Hala OSiR, Włocławek

28.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł - ulgowy
    - 25zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

TEATR ŻELAZNY
Jacek Chmielnik: Romanca

Romanca to doskonała zabawa teatrem. Spektakl, który kpi z teatralnych konwencji.  Wielkim atutem sztuki jest komediowa forma i jednocześnie umiejętność postawienia frapujących pytań: gdzie jest prawda i co w teatrze oznacza prawda? Kiedy kończy się spektakl, a zaczyna po prostu życie?

Od 1986 r. Romanca była wystawiana 18 razy w Polsce i 3 razy za granicą, stając się tym samym jedną z najpopularniejszych polskich sztuk współczesnych. Jacek Chmielnik napisał rewelacyjną sztukę na kanwie historii miłosnego trójkąta, który pochłonął młodego szlachcica Lorenzo, piękną Biankę i Euzebia. Romanca to szalona komedia z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i ukrytą intrygą w tle.

Namiętność i nieokiełznany, południowy temperament pcha bohaterów do zdrady i zbrodni. Bianka, Lorenzo i ten trzeci, czyli trójkąt miłosny, „splątany” podstępną intrygą, z nieoczekiwanym finałem.

Chmielnik kpi i śmieje się do rozpuku, a my razem z nim, z konwencji i zgranych teatralnych schematów. Pozwala nam też zajrzeć za kulisy, aby (choć przez chwilę) podpatrzeć, jak powstaje spektakl.

Reżyseria: Marcin Ehrlich
Ryszarda Celińska: Bianka,
Piotr Wiśniewski: Lorenzo
Kamil Katolik: ten Trzeci

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook