Teatr Polska w Andrychowie: Spektakl - Znak Jonasza

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Spektakl - Mężczyzna Idealny

Zmiana daty koncertu!

Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, …

26.01.2018

Chory na Sukces - spektakl kabaretowy

Zmiana daty koncertu!

Hala OSiR, Włocławek

28.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł - ulgowy
    - 30zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

TEATR POLSKA w Andrychowie 2016


„ZNAK JONASZA” – neTTheatre – Teatr w Sieci Powiązań z Lublina


Zapraszamy na spektakle prezentowane w Andrychowie w ramach ósmej edycji programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego założeniem jest dotarcie do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną, promocja ciekawego repertuaru oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego.

W tym roku w objazd wyrusza 18 spektakli wybranych spośród 101 zgłoszeń nadesłanych przez teatry z całej Polski. Dzięki staraniom CKiW dwa nominowane spektakle będzie można obejrzeć w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Po przedstawieniach zaplanowano spotkania twórców z widzami.


Reżyseria: Paweł Passini

Scenariusz: Artur Pałyga

Muzyka: Jacek Hałas


W spektaklu fragmenty Księgi Jonasza w adaptacji Pawła Passiniego, zestawione zostają z tekstem średniowiecznego oficjum dramatycznego „Nawiedzenie Grobu”.

W tej wielowymiarowej sztuce każdy aspekt, począwszy od gry aktorów, a na muzyce skończywszy – odgrywa ogromną rolę w odbiorze całości. Głosy, dźwięki, pieśni; w oparach dymu i mroku przenoszą widzów do świata emocji. Czy Passini pozwoli poznać, zrozumieć uczucia trzech Marii, które odkryły pusty grób Jezusa?

Czas trwania: 80 minut. Spektakl dla widzów dorosłych

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Centrum Kultury i Wypoczynku, ul. Starowiejska 22b, Andrychów

Facebook