Spektakl - Ichś Fiszer

Spektakl - Ichś Fiszer

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Spektakl - Mężczyzna Idealny

Zmiana daty koncertu!

Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, …

26.01.2018

Chory na Sukces - spektakl kabaretowy

Zmiana daty koncertu!

Hala OSiR, Włocławek

28.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Teatr IMKA i Nowy Teatr – „Ichś Fiszer”


„Ichś Fiszer” to spektakl o kryzysie mężczyzny, jego porażce życiowej, a w rezultacie decyzji o samobójstwie. To scenariusz o umieraniu, to ostatnie sekundy, w których odbywa się nierealna, symboliczna podróż Ichsia w poszukiwaniu własnej tożsamości. Podróż w dotarciu do „istoty kobiety”… Kim jest...? Dlaczego tak mało o niej wiem...? Dlaczego budzi we mnie lęk...? To również sen o jednej kobiecie, ciągle innej, przybierającej różne imiona, ale ciągle tej samej, o której bohater marzy i którą kocha, którą może kiedyś stracił.

Levin opisuje tu, inaczej niż w innych swoich dramatach, mężczyznę z jego obsesjami i lękami, których głównym obiektem jest kobieta. Następuje seria surrealistycznych, groteskowych, a równocześnie bolesnych wizji umierania.

autor: Hanoch Levin / tłumaczenie: Agnieszka Olek, reżyseria i adaptacja: Marek Kalita współpraca scenograficzna, wykonanie scenografii, kostiumy: Katarzyna Adamczyk, reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk, dramaturgia: Tomasz Śpiewak, opracowanie muzyczne: Piotr Polak, asystent reżysera: Adam Kasjaniuk, inspicjent: Łukasz Jóźków, zdjęcia: Tomasz Tyndyk, obsada: Marek Kalita, Wenanty  Nosul, Piotr Polak, Jacek Poniedziałek, Aleksandra Popławska, Stephano Sambali, Wvarwzeky Wez Kombo Bouetoumoussa.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Teatr Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25, Kraków

Facebook