Spektakl - Salt of the Earth

Spektakl - Salt of the Earth

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Spektakl - Mężczyzna Idealny

Zmiana daty koncertu!

Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, …

26.01.2018

Chory na Sukces - spektakl kabaretowy

Zmiana daty koncertu!

Hala OSiR, Włocławek

28.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Puppet Cinema / HaZira Performacnce Art. Arena  – „Salt of the Earth”


Spektakl „Salt of the Earth” powstał na podstawie znanej izraelskiej powieści „Droga do Ein Harod” Amosa Kenana i opowiada historię pisarza-buntownika, który w obliczu puczu ucieka do Ein Harod, rzekomego ostatniego bastionu oporu w jego kraju. Oczami bohatera, granego przez bezimienną, pozbawioną twarzy lalkę Bunraku, publiczność doświadcza tragedii wojny w warunkach miniaturowego miasta, gdzie plastikowe czołgi przetaczają się papierowymi ulicami na tle bliskowschodniego krajobrazu stworzonego z pół tony soli. Obraz ze specjalnie podwieszonej kamery poruszającej się pośród maleńkich planów zostaje wyświetlony na wielkim ekranie wiszącym nad miastem.

Wdzięcznie mechaniczny taniec „Salt of the Earth”, odgrywany przez zespół teatralny PuppetCinema, łączy kręcenie filmu na żywo z teatrem, i opowiada historię lądu, na którym nigdy nie gaśnie wojna, oraz ludzi, którzy wiecznie toczą walkę o przetrwanie.

w oparciu o powieść „Droga do Ein Harod" Amosa Kenana, reżyseria: Zvi Sahar, konsultanci: Oded Littman, Aya Zaiger, Michal Vaknin, dramaturgia: Oded Littman, opracowanie i obsługa kamer: Aya Zaiger, muzyka i efekty dźwiękowe: Gai Sherf, śpiew: Rona Kenan, reżyseria światła: Adi Shimrony, twórcy lalek: Zvi Sahar, Robin Frohardt, Eti Sahar, Jessica Scott, Aya Zaiger, reżyseria lalek: Jessica Scott, wykonawcy i lalkarze: Zvi Sahar, Michal Vaknin, Yuval Fingerman, Shai Egozi, Aya Zaiger.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, Kraków

Facebook