Olimpiada Teatralna (Dolnośląska Platforma Teatru): Karnet 3

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Ceny biletów:
    - 20,16zł

Karnet upoważnia do wejścia na spektakle z danego nurtu za okazaniem identyfikatora oraz do odbioru katalogu festiwalowego.

Szczegóły wydarzenia

Olimpiada Teatralna


Karnet 3 - Dolnośląska Platforma Teatru (15–19 października)


Karnet 3 obejmuje 8 spektakli:

15.10 | 18:00 Teatr Ad Spectatores, Obcy z Mons
15.10 | 19:30 Teatr MASKA, Kontrabasista
16.10 | 14:00 Fundacja Bente Kahan, Wallstrasse 13
16.10 | 17:00 Kolektyw Twórczy Pawlacz, Pokolenie Wszystko
16.10 | 20:00 T.A. Teatrum, Zbrodnia i kara
17.10 | 17:00 Teatr Mały we Wrocławiu, Takaja
18.10 | 20:00 Everest Production, Pożegnanie z Bogiem
19.10 | 19:00 Teatr Muzyczny Capitol, Liżę twoje serce

Na program Dolnośląskiej Platformy Teatru składają się prezentacje wszystkich gatunków i domen teatru uprawianego w naszym regionie. Olimpiada Teatralna stała się katalizatorem przedsięwzięcia, o którym rozmawialiśmy od ponad dekady – możliwie jak najszerszej prezentacji życia teatralnego Dolnego Śląska bez estetycznych ograniczeń i nakazów, prezentacji – aktualnej, oddolnej, samostanowiącej o sobie. Prezentacji tworzącej prawdziwe święto teatru.

Dolnośląska Platforma Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 to 37 przedstawień teatrów dramatycznych, muzycznych, dziecięcych, teatru ruchu i pantomimy, form klasycznych i sceny eksperymentalnej. Jedyną „kuratorską“ powinnością było zaproponowanie ścieżek – karnetów w cenie 2016 groszy (czyli dwudziestu złotych i szesnastu groszy) – które poprowadzą widzów przez różnorodne propozycje, przez „labirynt zwany teatrem“, jak pisał Stanisław Wyspiański.

Dla widzów Platformy proponujemy łącznie ponad trzy tysiące biletów, ale główną zasadą jest podążanie wybraną ścieżką (jedną z sześciu) i zderzanie ze sobą spektakli w wyborze nieoczywistym i odświeżającym percepcję każdego widza.

Teatr przede wszystkim mówi o nas samych. Posługując się antycznym tekstem, maską, współczesną adaptacją, archaicznym gestem, modnym rozwiązaniem inscenizacyjnym – zawsze będzie teatrem o nas. Dlatego Dolnośląska Platforma Teatru jest najlepszym programem na rozpoczęcie Olimpiady Teatralnej – wielkiego święta teatru we Wrocławiu, mówiącego także o Wrocławiu. - Jarosław Fret

Partner: Teatr Polski we Wrocławiu

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Wrocław, ,

Facebook