Olimpiada Teatralna (Więcej niż teatr): Monster Truck, Dżyngis Chan

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Bal Spectacle De Paris - Paryż Nocą

Impreza odwołana!

Centrum Kultury, Łomża

20.10.2017

Teatr Czarnego Tła

21.10.2017 - 25.11.2017

Ceny biletów:
  - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Olimpiada Teatralna (Więcej niż teatr)


Dżyngis Chan


Spektakl Monster Truck


Trójka aktorów z zespołem Downa wychodzi na scenę, ubrana w tradycyjne stroje mieszkańców Mongolii. Przechodząc po scenie w grubych futrzanych płaszczach, raczą widzów „autentycznym mongolskim zachowaniem”. Scenografia przypomina „ludzkie zoo” – ekspozycje cieszące się popularnością w Europie w czasach, gdy dr Langdon-Down dokonywał swych odkryć. W miarę jak światła oraz efekty dźwiękowe nadają koloru neutralnym z natury działaniom aktorów, spektakl wchodzi w dialog z naszymi osądami i uprzedzeniami dotyczącymi „innego”. To proste, lecz skuteczne rozwiązanie inscenizacyjne otwiera dyskusję na temat kolonializmu oraz rasizmu postrzeganych jako upośledzenie. Przedstawienie Dżyngis Chan stwarza przestrzeń dla szoku i empatii, strachu i fascynacji, psychologicznej projekcji oraz refleksji.


Monster Truck

 • Występują ― Sabrina Braemer, Jonny Chambilla, Manuel Gerst, Sahar Rahimi, Oliver Rincke, Mark Schroppel, Ina Vera
 • Dramaturgia ― Marcel Bugiel
 • Muzyka ― Mark Schroppel
 • Produkcja ― Ehrliche arbeit
 • Konsultacja artystyczna ― Matthias Meppelink, Alisa Hecke
 • Współpraca ― Teatr Thikwa
 • Koprodukcja ― FFT Düsseldorf, Pumpenhaus Munster, Ringlokschuppen Mulheim & Sophiensaele Berlin
 • Wsparcie ― Miasto Berlin, Wydział Kultury, Kunststiftung NRW, Kultursekretariat NRW, Rudolf Augstein Stichting, LAG Soziokultur NRW & Fonds Darstellende Kunste e. V.
 • Premiera ― 22 września 2012

Monster Truck powstał w 2005 roku przy szkole teatralnej ATW w Giessen. Trzon zespołu tworzą: Manuel Gerst, Sahar Rahimi oraz Ina Vera. W zależności od potrzeb danego projektu zespół zaprasza do współpracy performerów, reżyserów, muzyków i specjalistów z rozmaitych dziedzin. Efektem ich pracy są zarówno spektakle, jak i instalacje sceniczne i wideo. Kluczowym aspektem pracy Monster Truck jest wnikliwa obserwacja obrazów, przestrzeni i mechanizmów kształtujących zbiorową podświadomość społeczeństwa, podobnie jak i to, co uznajemy za naszą świadomość. W dekonstrukcji tych mechanizmów i przedstawień, fantastyka naukowa zderza się z obrazami z minionych epok, estetyka hollywoodzkich hitów zostaje zestawiona z dziewiętnastowiecznym wodewilem, a konwencje artystyczne konfrontowane są z historią, polityką i światem rozrywki. Wszystkie prace Monster Truck cechuje balans między widowiskowością spektaklu a jego krytyczną oceną.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Dworzec Świebodzki, Plac Orląt Lwowskich, Wrocław

Strona internetowa: http://www.theatreolympics2016.pl/kalendarium/dzyngis-chan

Facebook