Olimpiada Teatralna (Eastern Line): Studium Teatralne, Dead Line

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Teatr Czarnego Tła

29.10.2017 - 25.11.2017

Teatr Czarnego Tła - "Kosmiczna podróż"

Teatr Czarnego Tła, Chorzów

18.11.2017 - 25.11.2017

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Olimpiada Teatralna (Eastern Line)


Dead Line


Spektakl Studium Teatralnego


Silne wrażenie – tak chyba najlepiej ująć lekturę książki Możliwość wyspy Michela Houellebecqa. Konsumpcja, walka płci, parcie na finansowy sukces, zawiedziona miłość, wewnętrzna pustka, okrutna starość i w końcu wizja życia wiecznego, gdzie w świecie wiecznie młodych ludzi przyszłości nie ma już miejsca na wzajemne relacje. Zanikła nie tylko miłość, ale i seks. Ich byt ma tylko jeden sens: swymi kolejnymi wcieleniami przygotowują nadejście tzw. Przyszłych.

Czym jest zatem miłość?

Czym jest szczęście?

Jaka jest prawdziwa przyczyna cierpienia?

Pytania ważne, bo w końcu to my dziś przygotowujemy nadejście Przyszłych Pokoleń, mniej lub bardziej świadomie korzystając z dziedzictwa, jakie zostawili nam poprzednicy.

Na ile jesteśmy tego świadomi?

Co chcielibyśmy po sobie pozostawić?


Studium Teatralne

  • Reżyseria ― Piotr Borowski
  • Tekst ― zespół Studium Teatralnego (inspirowany tekstem Michela Houellebecqa Możliwość wyspy)
  • Występują ― Danny Kearns, Agnė Muralytė
  • Produkcja ― Gianna Benvenuto
  • Premiera ― październik 2016

Studium Teatralne założył w Warszawie Piotr Borowski w 1995 roku. W 1997 roku wraz z zespołem powołał stowarzyszenie, które wynajęło pomieszczenie starej fabryki na warszawskiej Pradze. Do dzisiaj jest to miejsce, w którym grupa pracuje, gdzie odbywają się próby, spektakle, warsztaty oraz spotkania. Od samego początku istnienia Studium Teatralnego grupa działa jako niezależny zespół teatralny, korzystając z obywatelskiego prawa do zrzeszania się. Postawiła sobie za cel pogłębianie i szerzenie poczucia prawdy artystycznej.

W dzisiejszych czasach, gdy zespoły teatralne bardzo szybko zamieniają się w sceny impresaryjne, a ich praca często ogranicza się do krótkich przedsięwzięć, po których prędko ginie ślad, Studium Teatralne idzie inną drogą, opierającą się na etosie zespołowości i ciągłej edukacji, co daje możliwości poszukiwania nowych środków wyrazu, pozwala na rozwój i dokonywanie artystycznych odkryć. Studium Teatralne wielokrotnie występowało na festiwalach polskich i zagranicznych, m.in.: w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, na Białorusi, we Włoszech, Francji, w Brazylii, Wenezueli, Rosji, Chorwacji, Niemczech, Mołdawii, Rumunii, Urugwaju, Argentynie i Kolumbii.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Dworzec Świebodzki, Plac Orląt Lwowskich, Wrocław

Strona internetowa: http://www.theatreolympics2016.pl/kalendarium/dead-line

Facebook