Olimpiada Teatralna (Eastern Line): Teatr CHOREA, Szczelina

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Bal Spectacle De Paris - Paryż Nocą

Impreza odwołana!

Centrum Kultury, Łomża

20.10.2017

Teatr Czarnego Tła

21.10.2017 - 25.11.2017

Ceny biletów:
  - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Olimpiada Teatralna (Eastern Line)


Szczelina


Spektakl Teatru CHOREA


To nie jest spektakl o uchodźcach, którzy nagle stracili dach nad głową i muszą ruszać w nieznane. To nie jest spektakl o tych, którzy nie wiedzą, dokąd idą, wiedzą tylko, skąd przyszli. To nie spektakl o ludziach, którzy tracą najbliższych, ale ciągle chcą żyć. To nie jest spektakl o tych, którzy idąc w nieznane i tracąc wszystko, wciąż mają nadzieję, że będą mogli zacząć swoje życie od nowa.

Szczelina to spektakl o was – o nas, którzy mając dach nad głową i cokolwiek do zjedzenia, nie zdajemy sobie ciągle sprawy z tego, że w każdej chwili możemy to wszystko stracić i być wyrzuconymi w nieznane. To spektakl o naszych lękach i o szukaniu nadziei. O tym, że każdy z nas jest, był lub będzie uchodźcą, najczęściej nie z własnego wyboru.

Sześć kobiet i jeden mężczyzna próbują opowiedzieć słowami, ruchem i śpiewem bardzo zwyczajne historie ludzi, którzy stracili wszystko, którzy nie mają już niczego prócz nadziei. Nadziei, która czasami zmienia się w instynkt przeżycia, a czasami w zgodę na jego utratę.


Teatr CHOREA

 • Reżyseria i scenografia ― Tomasz Rodowicz
 • Tekst ― na motywach dramatu Zanikam Arne Lygre; w spektaklu wykorzystano fragmenty utworów poetyckich Rumiego oraz osobiste teksty aktorów w tłumaczeniu Elżbiety Frątczak-Nowotny
 • Występują ― Janusz Adam Biedrzycki, Joanna Chmielecka, Majka Justyna/Sara Kozłowska, Dominika Krzyżanowska, Małgorzata Lipczyńska, Elina Toneva
 • Choreografia ― Adrian Bartczak
 • Muzyka ― Tomasz Krzyżanowski
 • Kostiumy ― Anna Raczkowska
 • Światło ― Tomasz Krukowski
 • Dźwięk ― Marcin Dobijański
 • Partner ― Fabryka Sztuki w Łodzi
 • Premiera ― 31 marca 2016

Teatr CHOREA to prężna, niepoliczalna grupa artystów, performerów, muzyków, tancerzy, aktorów, praktyków i teoretyków teatru. Powstał w 2004 roku w Lublinie. Od 2007 roku posiada swoje stałe miejsce w dawnych fabrykach Scheiblera w Łodzi, gdzie wraz z fundacją Łódź Art Center stworzył Fabrykę Sztuki, której współzałożycielem i dyrektorem artystycznym jest Tomasz Rodowicz (reżyser, aktor, muzyk, doświadczony pedagog teatralny, założyciel i lider Teatru CHOREA). W początkach działalności twórczej teatr realizował badania nad źródłami tańca i muzyki, eksplorując kulturę antyku. Obecnie zajmuje się współczesnymi formami teatru, muzyki, tańca, sztuki performansu i współczesnym materiałem literackim, tworząc spektakle, w których konfrontują się tradycja i nowoczesność. Zespół wytworzył własną technikę treningu, polegającą na pracy z ciałem, głosem i rytmem, pracy z partnerem i pracy w grupie. Celem metody jest badanie materii ruchu, dźwięku i słowa, połączonych w integralną całość. Zespół teatru koncentruje się również na pracy w środowiskach zagrożonych wykluczeniem społecznym. CHOREA współpracuje z wieloma grupami i artystami z całego świata: pod skrzydłami teatru działa Wielki Chór Młodej CHOREI oraz teatralny zespół Janusza Adama Biedrzyckiego (tancerza, aktora, choreografa, reżysera i instruktora warsztatowego), który rozpoczął swą pracę od realizacji spektaklu Brzydal w 2013 roku, a w 2014 roku wraz z grupą osób niewidomych i niedowidzących stworzył spektakl Vidomi. Zespół CHOREI prowadzi cykle warsztatów teatralnych i muzycznych w Polsce i za granicą. Od 2010 roku, co dwa lata, organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy. W 2015 roku teatr wydał płytę Lulabajki z udziałem Natalii Przybysz, z muzyką dla małych i dużych. W 2016 roku we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi oraz Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie CHOREA stworzyła podręcznik Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Wrocławski Teatr Współczesny, Rzeźnicza 12, Wrocław

Facebook