Olimpiada Teatralna (Eastern Line): Grupa Teatralna Zero Point, My

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Teatr Czarnego Tła

29.10.2017 - 25.11.2017

Teatr Czarnego Tła - "Kosmiczna podróż"

Teatr Czarnego Tła, Chorzów

18.11.2017 - 25.11.2017

Ceny biletów:
  - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Olimpiada Teatralna (Eastern Line)


My


Spektakl Grupy Teatralnej Zero Point


Akcja spektaklu My rozgrywa się w przyszłości. Główny bohater, inżynier-konstruktor pojazdów kosmicznych D-503, mieszka w Państwie Jedynym – państwie-mieście, zbudowanym niemal całkowicie ze szkła, co umożliwia tajnej policji i szpiclom donoszenie na ludzi i kontrolę nad nimi. Państwo Jedyne ma strukturę analogiczną do Panoptikonu, czyli modelu więzienia zaprojektowanego przez Jeremy’ego Benthama. Życie zorganizowane jest tu tak, aby było maksymalnie wydajne zgodnie z założeniami systemu zaproponowanego przez Fredericka W. Taylora. Obywatele, którzy noszą identyczne stroje i maszerują równym krokiem, nie mogą się do siebie zwracać inaczej, niż posługując się kodem liczbowym. Porządek społeczny oparty jest na zasadach logiki i rozumu, a zachowania jednostek wywiedziono z formuł i równań ustalonych przez Państwo Jedyne.

My to historia opowiadana w pierwszej osobie, spisana w formie pamiętnika przez D-503, matematyka i konstruktora Integralu, statku kosmicznego, który ma posłużyć Państwu Jedynemu do zdominowania i podporządkowania mieszkańców innych planet. Pamiętnik, który ma trafić na pokład statku wyruszającego w daleką misję, zaadresowano do nieznanych istot z innych planet – ma im wytłumaczyć i uzasadnić, dlaczego zostaną podporządkowane. Podczas misji D-503 spotyka I-330, tajemniczą kobietę, w której się zakochuje. Ulega zakazanej miłości, a sprawy przybierają zaskakujący obrót.


Grupa Teatralna Zero Point

 • Reżyseria i adaptacja ― Savvas Stroumpos
 • Tekst ― na podstawie My Jewgienija Iwanowicza Zamiatina w przekładzie Davida Malteze
 • Występują ― Evelyn Assouant, Eleana Georgouli, Ellie Ingliz, David Malteze, Dimitris Papavasiliou
 • Muzyka ― Ellie Ingliz
 • Światło ― Kostas Bethanis
 • Kostiumy ― Airam Maria Papadopoulou
 • Instalacja ― Charalambos Terzopoulos
 • Dramaturgia ― Maria Sikitano
 • Charakteryzacja ― Virginia Tsihlaki
 • Instrumenty muzyczne i konstrukcja krzeseł ― David Malteze
 • Premiera ― 15 maja 2015

Grupa Teatralna Zero Point powstała w 2008 roku. W swojej pracy skupia się na współczesnych interpretacjach twórczości klasyków i pisarzy światowego formatu, prowadząc poszukiwania w domenie rzemiosła aktora. Wszyscy aktorzy zespołu poddają się intensywnemu treningowi psychofizycznemu inspirowanemu metodą pracy Theodorosa Terzopoulosa i Teatru Attis. Grupa ma na swoim koncie następujące spektakle: Kolonia karna według Franza Kafki (2009), Jak wam się podoba według Williama Szekspira (2010), Sprawiedliwi według Alberta Camusa (2011–2012), Przemiana według Franza Kafki (2012– 2013), Woyzeck według Georga Büchnera (2013), Kolonia karna (2014 – druga wersja, przygotowana na Festiwal w Atenach), Woyzeck (2015 – druga wersja) i My Jewgienija Zamiatina (2015). Obecnie pracuje nad Misją według Heinera Müllera. Od 2013 roku grupa pracuje i występuje na Nowej Scenie Teatru Attis.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Instytut Grotowskiego, Rynek - Ratusz 27, Wrocław

Strona internetowa: http://www.theatreolympics2016.pl/kalendarium/my

Facebook