Olimpiada Teatralna (Eastern Line): Teatr Pieśń Kozła, Pieśni Leara

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Bal Spectacle De Paris - Paryż Nocą

Impreza odwołana!

Centrum Kultury, Łomża

20.10.2017

Teatr Czarnego Tła

21.10.2017 - 25.11.2017

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Olimpiada Teatralna (Eastern Line)


Pieśni Leara


Spektakl Teatru Pieśń Kozła


Pieśni Leara nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących Szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Międzynarodowa premiera Pieśni Leara odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. Pieśni Leara zajęły również pierwsze miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez „The List”.


Teatr Pieśń Kozła

  • Reżyseria — Grzegorz Bral
  • Muzyka — Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły
  • Przygotowanie pieśni — Kacper Kuszewski
  • Występują — Anu Almagro, Julianna Bloodgood, Monika Dryl, Gabriel Gawin, Rafał Habel, Jenny Kaatz, Kacper Kuszewski, Henry McGrath, Maciej Rychły, Łukasz Wójcik
  • Premiera — 28 września 2012
  • Realizacja spektaklu była możliwa dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Rozwój infrastruktury kultury”.

Teatr Pieśń Kozła, założony w 1996 roku we Wrocławiu przez Grzegorza Brala i Annę Zubrzycki, zdobył międzynarodowe uznanie jako jeden z najbardziej nowatorskich zespołów europejskich, wykorzystujący w swej praktyce trening aktorski i nieustannie poszukujący nowych rozwiązań artystycznych. Zarówno trening fizyczny i wokalny, jak i próby oraz spektakle traktowane są jako część procesu i rodzaj pracy „laboratoryjnej”, pozwalającej aktorom i reżyserowi poszukiwać coraz to nowszych technik i środków artystycznej ekspresji. Zaangażowanie w proces tworzenia trwałych związków między ludźmi jest punktem wyjścia do każdego nowego rodzaju treningu, który integruje ruch, głos, pieśń i tekst. Spektakle są głęboko zakorzenione w muzyczności i przemawiają do widzów na bardzo sensualnym poziomie.

Praca pedagogiczna stanowi integralną część misji i wizji zespołu. Jej przejawem jest wyjątkowy w skali europejskiej program studiów aktorskich „MA Acting”, realizowany w latach 2004–2012 we współpracy z Manchester Metropolitan University. Obecnie kurs prowadzony jest we współpracy z Bral School of Acting, szkołą założoną przez Grzegorza Brala w 2013 roku w Londynie. Przedmiotem zajęć jest przede wszystkim „technika koordynacji”, oryginalna i autentyczna metoda pracy praktykowana w Teatrze Pieśń Kozła. Zajęcia praktyczne wzbogacone są o kontekst teoretycznych wykładów pod ogólnym hasłem „Anthropology of Acting”. Kurs przeznaczony jest dla aktorów, performerów, tancerzy i reżyserów. Teatr Pieśń Kozła prowadzi również warsztaty dla aktorów i praktyków z całego świata w ramach projektu letniego „Workshop Village”. Warsztaty pozwalają na poznanie i zgłębienie technik pracy zespołu.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Teatr Pieśń Kozła, Purkyniego 1, Wrocław

Strona internetowa: http://www.theatreolympics2016.pl/kalendarium/piesni-leara

Facebook