Święto Konia Arabskiego

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Sport.

Ceny biletów:
  - 30zł - Piątek / czempionaty
  - 30zł - Sobota / czempionaty
  - 30zł - Niedziela / czempionaty
  - 50zł - Niedziela / aukcja Pride of Poland
  - 80zł - Niedziela cały dzień / czempionaty oraz aukcja Pride of Poland
  - 15zł - Poniedziałek / aukcja Summer Sale
  - 100zł - Karnet

Biliety:

Dzieci w wieku 3-12 lat wstęp ulgowy - bilet do nabycia tylko na terenie wydarzenia w czasie jego trwania. Dzieci do 3 roku życia – wstęp bezpłatny.

Szczegóły wydarzenia

Święto Konia Arabskiego


Serdecznie zapraszamy na najbardziej prestiżowe o silnej i ugruntowanej tradycji, najważniejsze wydarzenie dla wszystkich, którzy profesjonalnie, ale przede wszystkim entuzjastycznie związani są z końmi. Święto Konia Arabskiego, które odbędzie się w Janowie Podlaskim w dniach 11-14 sierpnia 2017 roku, to spotkanie z najpiękniejszymi końmi na świecie. Polskie konie arabskie, zwane za granicą „pure Polish”, pochodzą przede wszystkim ze stadnin państwowych, które dbają o najcenniejszy materiał hodowlany i zachowanie ważnych linii oraz rodów.

W tym roku, 13 sierpnia, po raz czterdziesty ósmy, w anturażu malowniczych nadbużańskich łąk, odbędzie się wielka aukcja koni arabskich. Od 2001 roku to fascynujące wydarzenie nosi nazwę „Pride of Poland”. Aukcja o ogromnych tradycjach to punkt kulminacyjny, trwającego aż pięć dni Święta Konia Arabskiego. W połowie sierpnia, podczas ekscytującej licytacji koni na „Pride of Poland”, świat ponownie zachwyci się wyhodowanymi w Polsce, wysokiej klasy końmi arabskimi, które pochodzą ze stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie oraz w Białce.

Święto Konia Arabskiego to cykl wydarzeń dedykowanych hodowcom koni arabskich oraz ich miłośnikom. Większa część programu zostanie zrealizowana na terenie stadniny w Janowie Podlaskim. Organizator w programie przewiduje m.in.: XXXVIV Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, aukcję „Pride of Poland”, Letnią Aukcję Koni Arabskich. Świętu Konia Arabskiego towarzyszyć będzie również kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich, czyli wszystko to, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze i usługi. W dniu 15 sierpnia swoje stajnie otworzoną także Stadniny w Białce i Michałowie, gdzie odbędą się parady z udziałem tamtejszych ogierów i klaczy.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Stadnina Koni, Wygoda 3, Janów Podlaski

Facebook