Brave Festival: DeafBeat

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Sztuka.

Ceny biletów:
    - 25zł - ulgowy
    - 30zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Brave Festival: DeafBeat


Zespół bębniarzy DeafBeat to siedmioro młodych, niesłyszących artystów. Grupa została założona w 2007 roku w Kuala Lumpur, stolicy Malezji i wykonuje muzykę w tradycyjnym stylu, który opiera się na cyklu 24 świąt chińskiego kalendarza księżycowego, przez tysiąclecia wyznaczającego rytm życia rolników.

Istnienie i działalność zespołu perkusistów wspomaga lokalna społeczność, a przede wszystkim miejscowa YMCA, czyli Związek Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej, międzynarodowa ekumeniczna organizacja charytatywna non-profit, która kładzie duży nacisk na rozwój duchowy, umysłowy i fizyczny osób w niej zrzeszonych. W 2009 roku Joe Hasham, znany libańsko-australijski aktor, który od lat 80. mieszka w Malezji i prowadzi tam wraz ze swą żoną Faridah Merican, pierwszą damą malezyjskiego teatru, studio aktorskie i trupę teatralną, zainteresował się muzykami z DeafBeat. Artystyczne małżeństwo podjęło się intensywnego profesjonalnego przeszkolenia grupy. Ponieważ oboje są szefami Centrum Sztuk Scenicznych w Kuala Lumpur (KLPac), DeafBeat mógł podjąć współpracę z instytucją i zaczął występować na profesjonalnych scenach muzycznych.

W planach zespołu jest duża trasa objazdowa po Malezji oraz tournée zagraniczne. Perkusiści z DeafBeat zachwycają widzów, gdyż prezentują naprawdę wysoki poziom artystyczny, a przecież nie mogą usłyszeć swojej muzyki. Ale za to ją czują, przede wszystkim poprzez różne poziomy wibracji, to dlatego występują boso. Uczą się też choreografii ruchów i uderzeń w bębny. Muzycy dają w YMCA lekcje gry na perkusji dla innych niesłyszących, którzy chcą dzielić ich muzyczną pasję.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook