Brave Festival: Teatr 21: Klauni, czyli o rodzinie. Odc. 3

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Sztuka.

Ceny biletów:
    - 25zł, 20zł - ulgowy
    - 30zł, 25zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Brave Festival: Teatr 21: Klauni, czyli o rodzinie. Odc. 3


Warszawski Teatr 21 jest jedynym teatrem w Polsce, którego zespół tworzą aktorzy z zespołem Downa i autyzmem. Swą nazwę wziął od dodatkowego chromosomu 21, którym to obdarzone są osoby z zespołem Downa.


Teatr 21 powstał w 2005 roku podczas warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie, prowadzonych przez reżyserkę i pedagog Justynę Sobczyk. Dziś zespół ma na swoim koncie kilkanaście w pełni autorskich spektakli. Praca nad nimi jest wspólna od chwili, gdy powstaje pomysł i scenariusz, aż po finałową, pełnospektaklową formę sceniczną. Jak podkreśla Justyna Sobczyk, Teatr 21 burzy społeczne stereotypy poprzez sztukę. Ich przedstawienia zapadają głęboko w pamięć. Aktorzy zawodowcy, świetnie przygotowani do swojego fachu, mają jeszcze to coś, co oczarowuje i wręcz magnetyzuje widza. Bez wątpienia jest w nich nie tylko wielka pasja tworzenia teatru, ale i życiowa odwaga, umiejętność doceniania siebie i swojej inności jako daru, który nie każdemu jest dany. Teatr 21 jest znany wrocławskiej publiczności – występował już podczas 10. Edycji Brave Festivalu w 2014 roku.

KLAUNI, CZYLI O RODZINIE. ODCINEK 3

W finałowym odcinku serialu spotykamy bohaterów w mieszkaniu treningowym. To ostatnia pozycja z listy życzeń rodzina. Tak, aktorzy Teatru 21 postanawiają założyć rodzinę! Spektakl nawiązuje do tradycji cyrku, w którym jeszcze na początku XX w. prezentowano odmienność. Pokazy miały charakter teatralnego show i cieszyły się ogromną popularnością. Jak zmieniła się od tamtego czasu obecność osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej? Czy znaleźliśmy już sposób na integrację?

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook