Life Festival Oświęcim - koncert finałowy (Sting)

Life Festival Oświęcim - koncert finałowy (Sting)

W zwiazku z bardzo dużym zainteresowaniem Fanów, organizator zdecydowal sie na dodatkowe miejsca.

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wszystko.

Sting będzie gwiazdą Life Festival Oświęcim 2013. Oprócz niego na koncercie finałowym na stadionie MOSiR w sobotę, 29 czerwca, zaśpiewa m.in. Brodka i Ray Wilson z zespołem Stiltskin
Ceny biletów w przedsprzedaży/dniu imprezy:
    - 169 zł / 180 zł - Płyta
    - 299 zł / 350 zł - Red Zone
    - 269 zł / 290 zł - Trybuna siedząca (ostatnie bilety!)
    - 749 zł / 850 zł - VIP (ostatnie bilety!)

Pakiet VIP obejmuje:
- miejsce siedzące - Trybuna VIP
- parking dla VIP-ów
- VIP-room - czynny na dwie godziny przed koncertem Głównej Gwiazdy
- degustacja win białych i czerwonych
- cocktail bar, bar piwny
- poczęstunek w formie szwedzkiego bufetu, przekąski

 

Komunikat organizatora:

 

Informacja na temat biletów dla osób niepełnosprawnych oraz regulamin imprezy dostępne na www.lifefestival.pl

Szczegóły wydarzenia

17:45 KOZAK SYSTEM
19:00 BRODKA
20:15 RAY WILSON
22:00 STING

Dla Stinga występ na LFO będzie dalszym ciągiem ubiegłorocznej trasy „Back To Bass”, w ramach której prezentuje on utwory z całej kariery, łącznie z okresem, kiedy stał na czele legendarnej grupy The Police. To pierwszy przypadek, kiedy Sting przyjął zaproszenie do zagrania na festiwalu w Polsce. Przyczyniło się do tego wyjątkowe, pokojowe przesłanie LFO – artysta od lat aktywnie wspiera działania broniącej praw człowieka organizacji Amnesty International , partnera oświęcimskiego festiwalu.
Brodka to kolejna artystka, która pojawi się na scenie koncertu finałowego LFO2013. Zwyciężczyni trzeciej edycji „Idola” ma ostatnio świetną passę. Jej najnowsze dokonania zbierają znakomite recenzje. W maju 2012 roku ukazał się minialbum, zatytułowany „LAX“, promowany przez przebojowy utwór "Varsovie". Ta piosenka z pewnością pojawi się w repertuarze oświęcimskiego koncertu wokalistki.
Czwarta edycja LFO odbędzie się w dniach 26-29 czerwca 2013 roku w Oświęcimiu. Informacje o kolejnych artystach koncertu finałowego oraz o innych wydarzeniach festiwalowych – wkrótce.
Idea Life Festival Oświęcim zrodziła się w głowie Darka Maciborka, dyrektora artystycznego festiwalu. Urodzony i mieszkający do dziś w Oświęcimiu dziennikarz muzyczny radia RMF FM postanowił „odczarować” 40-tysięczne miasto, funkcjonujące w świadomości wielu ludzi jedynie w powiązaniu z muzeum Auschwitz-Birkenau.
Istotnym elementem Life Festival Oświęcim jest jego pokojowe przesłanie, odróżniające go od innych muzycznych festiwali w Polsce. Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem – takie cele przyświecają organizatorom LFO. To przesłanie ma potężną moc, bo wypływa z miasta kojarzonego powszechnie z największym nazistowskim obozem zagłady.
Wśród gwiazd, jakie wystąpiły podczas dotychczasowych trzech edycji festiwalu należy wymienić przede wszystkim: Petera Gabriela (2012), Jamesa Blunta (2011), Matisyahu (2011) i Raya Wilsona (2010). Na scenie pojawiła się również czołówka polskiej sceny muzycznej, m.in. Voo Voo, Varius Manx, T.Love, Blue Cafe, Dżem, Kroke oraz Anna Maria Jopek. Kulturową i stylistyczną wielobarwność wprowadzili tacy artyści, jak np. Hatikva 6 z Izraela, francuska Kana, belgijska Antwerp Gipsy-Ska Orkestra, Jamajczycy z Twinkle Brothers czy Niemka o latynoskich korzeniach, Sara Lugo.
Mocnym punktem programu LFO jest koncert muzyki klasycznej z udziałem znakomitych gości – byli wśród nich m.in. genialny romski skrzypek Dalibor Karvay, soliści Opery Wiedeńskiej Beate Ritter i Alexander Zbigniew Pinderak oraz słynny kompozytor, dyrygent i instrumentalista Krzesimir Dębski. W ramach festiwalu dwukrotnie wystąpiła Krystyna Janda (z monodramami „Biała bluzka” oraz „Shirley Valentine”), a specjalne murale, trwale zdobiące miejski pejzaż Oświęcimia, zaprojektowali wybitni graficy: Edward Dwurnik i Andrzej Pągowski.
Część edukacyjna LFO obejmuje m.in. pokazy filmów, dyskusje, warsztaty, wystawy zdjęć i inne inicjatywy nawiązujące do idei festiwalu. Aktywny udział w ich przygotowaniu bierze organizacja Amnesty International, na stałe wspierająca Life Festival Oświęcim. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook