Múm (Mum)

Múm (Mum)

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wszystko.

One Love Sound Fest 2017

Hala Stulecia, Wrocław

Spektakl - Złodziej

Scena Teatralna NOT, Gdańsk

19.11.2017 - 19.11.2017

Kiedy: 1.10.2013 - 3.10.2013

5AM Artists, Northern Living Festival i PW Events zapraszają na trzy polskie koncerty Múm - najwiekszych obok Sigur Ros i Björk gwiazd muzyki z Islandii! Popularna grupa z Reykjaviku wróci do Polski z nową płytą - Islandczycy zagrają 1.10 w Sali Wielkiej poznańskiego CK Zamek, 2.10 w klubie Basen w Warszawie i dzień później we wrocławskim Alibi.
Ceny biletów 1.10:
  - 55zł - w przedsprzedaży
  - 69zł - od 1 sierpnia

Ceny biletów 2.10:
  - 65zł - w przedsprzedaży
  - 79zł - od 1 sierpnia

Ceny biletów 3.10:
  - 45zł - do 15 czerwca
  - 55zł - od 16 czerwca
  - 65zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Múm - ambasadorowie muzyki z Islandii na 3 koncertach w Polsce.

5AM Artists, Northern Living Festival i PW Events zapraszają na trzy polskie koncerty Múm - najwiekszych obok Sigur Ros i Björk gwiazd muzyki z Islandii!
Popularna grupa z Reykjaviku wróci do Polski z nową płytą - Islandczycy zagrają 1.10 w Sali Wielkiej poznańskiego CK Zamek, 2.10 w klubie Basen w Warszawie i dzień później we wrocławskim Alibi. Koncerty supportować będzie Sin Fang!

wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/569100399791160/

Múm  po niemal piętnastu latach kariery, są już niemal instytucją na muzycznej scenie nie tylko w rodzimej Islandii. Ponad dekadę temu okrzyknięci pionierami tzw. folkotroniki, dziś wraz z Sigur Ros, Gus, Gus i Björk uchodzą za głównych ambasadorów kultury muzycznej z Wyspy Gejzerów. Kilkukrotnie występowali także w Polsce, m.in. na festiwalach Sacrum Profanum i Freeform. Ich albumy "Finally We Are No One" z 2002 i ostatni "Sing Along To Songs You Don´t Know" sprzed czterech lat okazały się nad Wisłą alernatywnymi bestsellerami.
Zespół założyli w 1997r. Gunnar Örn Tynes i Örvar Smárason. Nieco później do grupy dołączyły bliźniaczki - Gyoa i Kristín Anna Valtýsdóttir i przez kiuka lat występowali jako kwartet. W 2001 r. ukazała się ich debiutancka płyta Yesterday Was Dramatic, Today Is OK, która zyskała uznanie słuchaczy i bardzo entuzjastyczne recenzje. Islandczycy w swej muzyce doskonale połączyli nowoczesną elektronikę z ciepłymi brzmieniami "żywych" instrumentów. Na ich płytach i koncertach niezwykle syntetyczne rytmy i elektroniczne ozdobniki wspaniale wspógrają z dźwiękami  akordeonu, trąbki, skrzypiec, banjo, chińskiej harfy i wielu innych, czasem egzotycznych, instrumentów.
Na początku 2006 r. działalność zespołu rozkwitła na nowo, dzięki udanym remiksom np. utworów zespołu Goldfrapp oraz występom na wielu festiwalach, jak SXSW, Sonic Festival czy Bestival. W międzyczasie islandzka ekipa kilkukrotnie zmieniała skład i obok trzonu grupy: Gunnara i Örvar, dziś na stałe z múm  współpracują  m.in. Eiríkur Orri Ólafsson (trąbka / piano) , Hildur Guðnadóttir (wiolonczela / wokale), Sigurlaug Gísladóttir (wokale/ ukulele/ różne instrumenty), Róbert Reynisson (gitary/ukulele)  czy Guðbjörg Hlín Guðmundsdóttir (skrzypce). Często do wspólnych nagrań dołączają też przyjaciele czy członkowie rodzin muzyków.
Ostatnimi czasy múm podpisali ścieżkę dźwiękową do filmu i teatralnego przedstawienia "Jack & Diane". W filmie można usłyszeć efekt ich współpracy z australijską królową popu - Kylie Minogue. Obecnie zespół pracuje nad swoim szóstym albumem, który ukaże się jesienią. Zapewne na październikowych koncertach w Polsce, obok utworów znanych ze wcześniejszych płyt, usłyszymy także premierowy materiał. Póki co do polecamy odsłuch nowego singla Islandczyków, uroczego kawałka "Toothwheels':  http://press.morrmusic.com/release/id/910

SIN FANG to wysmakowana, delikatna elektronika z elementami folku, prawdziwe odkrycie islandzkiej sceny muzycznej. Debiutancki krążek Sin Fang "Summer Echos" został zarejestrowany w studiu samych Sigur Ros, którzy kibicują artyście od początku jego kariery. Muzyk od dawna jest związany również z grupą múm, ponoć maczał palce w wyborze idealnego tytułu dla ich nowej płyty - "Smilewound", z którą przyjadą do Polski.

múm - polskie koncerty, październik 2013

01.10  Sala Wielka CK Zamek, Poznań
02.10  klub Basen, Warszawa
03.10  klub Alibi, Wrocław


múm "Green Grass Of Tunnell"
https://www.youtube.com/watch?v=oHTFmJk7fH0

múm "Sing Along"
https://www.youtube.com/watch?v=OsY7UEOb2hM

http://5amartists.com/

https://www.facebook.com/NorthernLivingFestival
http://www.pwevents.pl/pl/
http://www.go-ahead.pl/pl/

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook