CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013

Komunikat organizatora:

 

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że mecz barażowy Polska – Bułgaria rozegrany zostanie we wtorek, 24 września br. o 20.00 – w Ergo Arenie. W przypadku zwycięstwa Polski, w środę 25 września, także o 20.00, także w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu – Plac Dwóch Miast Polacy zmierzą się z reprezentacją Niemiec.CEV VELUX ME 2013: Rabaty na bilety na mecze barażowe i ćwierćfinałowe w Gdańsku dla wiernych Kibiców!

 

Polski Związek Piłki Siatkowej w ramach podziękowań za wspaniały doping i znakomitą frekwencję podczas meczów grupowych w Polsce proponuje bilety z 30% rabatem na wtorkowe mecze barażowe i środowe ćwierćfinałowe dla widzów, którzy byli na meczach grupowych w Gdańsku i Gdyni. Szczegóły poniżej:

Aby uzyskać 30% rabatu, wystarczy przy zakupie w stacjonarnych punktach sprzedaży Ticketpro oraz w kasie nr 4 w Ergo Arenie okazać bilet na którykolwiek z meczów grupowych CEV VELUX Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn rozgrywanych w Polsce (Gdańsk, Gdynia).

Gorąco polecamy by skorzystać z tej oferty Polskiego Związku Piłki Siatkowej.Ceny biletów - Baraże/Ćwierćfinały:

    - 140zł, 120zł, 100zł

Info

 

Odbiór zamówień oraz zakup biletów będzie możliwy od czwartku od godziny 10:00 do 18:00
Od piątku kasy będą czynne do godziny 21:00

 

Najważniejsze informacje dla kibiców

Organizacja ruchu, dojazd i parking

Uwaga!!

 

Nastąpiła zmiana kolejności meczów Grupy D 22 września.

O godzinie 15:00 zagrają reprezentacje Niemiec i Czech, natomiast mecz Bułgaria - Rosja rozpocznie się o godz. 18:00

Szczegóły wydarzenia

Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn to cykliczne rozgrywki, które odbywają się co 2 lata. Począwszy od 1947 roku odbyło się już 27 turniejów. W sezonie 2013 zorganizują go Polska i Dania. Dla obu współgospodarzy będzie to debiut w tej roli (w 2009 r. Polska organizowała ME Kobiet). Miejsca w hierarchii siatkówki europejskiej, czy światowej, mają jednak diametralnie różne. Polska to multimedalista największych imprez mistrzowskich; kraj, w którym siatkówka jest w ścisłej czołówce najpopularniejszych sportów. Natomiast Dania dopiero zaczyna u siebie budować tradycje i pozycję tej dyscypliny. Zbiegło się to z nową strategią popularyzacji siatkówki, realizowaną przez europejską konfederację CEV, polegającą właśnie na współorganizacji najważniejszego na kontynencie turnieju przez dwa kraje. I tak ME 2011 odbyły się już w Austrii i Czechach (mężczyźni) oraz Serbii i Włoszech (kobiety), teraz gospodarzami są Dania i Polska oraz Niemcy i Szwajcaria, a w 2015 będą nimi Bułgaria i Włochy (m) oraz Belgia i Holandia (k).

Duńsko-polski turniej na 16 drużyn zostanie rozegrany od 20 do 29 września 2013 w 6 miastach: Aarhus, Herning, Odense i Kopenhadze oraz Gdańsku i Gdyni.

Rywalizacja toczyć się będzie najpierw (20–22.09) w czterech 4-zespołowych grupach – A (Odense): Dania, Włochy, Białoruś + Grecja lub Belgia; B (Gdańsk): Polska, Francja, Słowacja + Turcja; C (Herning): Serbia, Finlandia, Holandia + Chorwacja lub Słowenia; D (Gdynia): Rosja, Bułgaria, Niemcy, Czechy.
Zwycięzcy każdej grupy awansują bezpośrednio do ćwierćfinałów, a drużyny, które zajmą miejsca 2–3, rozegrają (24.09) mecze barażowe – PO1 (Aarhus): 2A – 3C, PO2 (Gdańsk) 17.00: 2B – 3D, PO3 (Aarhus): 2C – 3A, PO4 (Gdańsk) 20.00: 2D – 3B.
Zwycięzcy barażów zagrają (25.09) w ćwierćfinałach w Aarhus: 1A – PO3 i 1C – PO1 oraz Gdańsku: o godz.17.00 1B – PO4 i o godz.20.00 1D – PO2.
Półfinały (28.09) oraz finał i mecz o 3. miejsce (29.09) odbędą się w Kopenhadze.  Bilety można nabyć tutaj:
https://volleyball.www2.dk/index.php?cat=5&ivt=full&PHPSESSID=4d0e5a383b31bb8d7306fba21ce866cf

Tytułu sprzed dwóch lat będzie broniła reprezentacja Serbii, a brązowego medalu – Polska. Biało-czerwoni są także mistrzami Europy z 2009 roku, a w latach 1975–83 pięć razy z rzędu byli wicemistrzami (za każdym razem przegrywali w finale z ZSRR).

Do przeprowadzenia polskiej części imprezy wybrano 2 obiekty: Halę Sportowo-Widowiskową Gdynia (6 meczów gr. D) i ERGO Arenę Gdańsk/Sopot (10 meczów – 6 w gr. B oraz po 2 baraże i ćwierćfinały). Oba już kilka razy były miejscem rozgrywania ważnych siatkarskich turniejów.
Przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni polscy siatkarze wywalczyli m.in. awans do MŚ 2010, pokonując w rozegranym rok wcześniej turnieju kwalifikacyjnym Francję, Słowację i Słowenię. W sezonie 2010 odbył się tu jeden z najbardziej udanych dal Polek turniejów World Grand Prix, w którym gospodynie zwyciężyły z Amerykankami, Niemkami i Dominikankami. Natomiast przed rokiem Hala Gdynia gościła Mistrzostwa Europy Juniorów. Obiekt dysponuje ok. 5,5 tys. miejsc na widowni.
Położona na granicy Gdańska i Sopotu ERGO Arena to obecnie największa (do 12,5 tys. widzów) i najnowocześniejsza polska hala sportowa. Już na otwarcie gościła w 2010 r. siatkarzy Polski i Brazylii (w towarzyskim meczu biało-czerwoni po raz pierwszy pokonali wówczas gwiazdy canarinhos). Później odbyły się w niej Finały Ligi Światowej 2011, w których Polska po raz pierwszy zdobyła medal (brąz). Na co dzień rozgrywane są tu mecze Orlen Ligi i PlusLigi – siatkarek Atomu Trefla Sopot, które w zakończonym niedawno sezonie obroniły tytuł mistrzyń Polski, oraz siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk. A w przyszłym roku Gdańsk będzie w tej hali jednym z 6 miast-współgospodarzy Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook