Spektakl - Królowa wanny

Spektakl - Królowa wanny

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wszystko.

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Teatr Barakah – „Królowa wanny”


„Królowa wanny” to rozrywka, ale i refleksja, to refleksja, ale i rozrywka. Spektakl wiruje głównie wokół tematów damsko-męskich, ale nie brakuje też polityki, historii i, rzecz jasna, levinowskiego łamania wszelkiego rodzaju stereotypów… Bohaterów skeczy spotykają normalnie niespotykane historie, jak utrata życiowej szansy z powodu wyjścia do toalety podczas kinowego seansu, kładzenie kamienia węgielnego pod budowę biblioteki podczas uroczystości, która okazuje się być inną uroczystością albo zwyczajne – jak w przypadku Apsika i Czopka – ruszanie w miasto na kolejny nieudany podryw.

Na spektakl składają się fragmenty kabaretów, skecze oraz piosenki Hanocha Levina zamieszczone w antologii „Królestwo wszechwanny. Proza, skecze, piosenki, poezja” wydanej w 2013 roku przez Wydawnictwo ADiT oraz Wydawnictwo Austeria.

autor: Hanoch Levin / tłumaczenie: Michał Sobelman, Agnieszka Olek, Ela Sidi, Włodzimierz Leder, reżyseria i adaptacja: Ana Nowicka, muzyka: Piotr „Lala" Lewicki, kostiumy: Monika Kufel, choreografia: Iwona Olszowska, animacje: Paweł Penarski, obsada: Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Krzysztof Bochenek, Franciszek Muła, Dominik Nowak

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Teatr Barakah, Paulińska 28, Kraków

Facebook