Charytatywny Maraton Zumba dla Stasia

Charytatywny Maraton Zumba dla Stasia
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Sprzedaż zakończona!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wszystko.

Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych

MTP, Poznań

22.10.2017 - 22.10.2017

Drum Fest

22.10.2017 - 28.10.2017

Ceny biletów:
    - 40zł

Szczegóły wydarzenia

Charytatywny Maraton Zumba dla Stasia


Zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnym maratonie w rytmach Zumba Fitness, który odbędzie się w Hybrydach ul. Złota 7 w dniu 5 listopada 2016 roku (sobota). Bohaterem wydarzenia jest Staś Szczepanik, podopieczny Fundacji Zdążyć z Pomocą. Cudowny i silny chłopiec, który przez 5 lat swojego życia zmaga się z ciężkimi chorobami jakimi są wada wrodzona układu nerwowego, autyzm oraz padaczka lekooporna.

Mimo, że to zbyt wiele jak na małego pięciolatka, Staś wygrywa jednak kolejne bitwy o samodzielność. Nie mówi ale komunikuje się, zaczyna samodzielnie jeść oraz chodzić. Ma olbrzymie poczucie humoru i często żartuje. Dzięki intensywnej pracy i rehabilitacji w wieku 4 lat zaczął samodzielnie przemierzać kilka metrów a obecnie jest ich nawet kilkadziesiąt. Intensywna terapia behawioralna dla dzieci z autyzmem z kolei sprawiła, że dziecko coraz bardziej otwiera się na świat i z radością w nim uczestniczy. Olbrzymia miłość i opieka, jaką rodzice otaczają Stasia nie wystarcza jednak, by mógł on w pełni walczyć o zdrowie. Za sukcesami Stasia stoją niestety pieniądze. Roczny koszt rehabilitacji to blisko 55 tys. zł. A jak to wygląda w praktyce? Ubiegły rok to blisko 400 godzin rehabilitacji ruchowej, 120 godzin logopedii, 120 godzin integracji sensorycznej, hipoterapia, zajęcia z psychologiem, terapia ręki oraz 540 godzin intensywnej terapii behawioralną dla dzieci z autyzmem a także zajęcia w przedszkolu terapeutycznym. Do tego dochodzi kosztowny sprzęt medyczny, taki jak np. ortezy czy specjalistyczny wózek a także specjalistyczna opieka lekarska. W przypadku Stasia rozwój ruchowy jest równie ważny co umysłowy. Tym bardziej teraz, kiedy Staś wypracowuje kolejne postępy i czyni olbrzymie kroki w swoim rozwoju.

Pomóżmy Stasiowi i jego rodzicom! Tak ważne jest wsparcie na dalszą rehabilitację i leczenie. 100% z dochodu przeznaczone będzie na pomoc dla Stasia!


Prowadzenie maratonu:
Michał Sobkowski (prezenter Radio Eska)

Instruktorzy Zumba:
Ania Błaszczyk, Grzegorz Frąszczak, Agnieszka Musioł-Przysniak, Joanna Metlerska, Agata Łukaszewicz, Kasia Tomasiewicz i Karol Tomczak, Anna Sadowska

Obejrzyj krótki film z postępów Stasia w chodzeniu:&
http://drive.google.com/open?id=0B7Jux_YO72INZGlVVmhvTHE1Qnc

Informacje o Stasiu na stronie Fundacji „Zdążyć z pomocą”
http://dzieciom.pl/podopieczni/17502

Podczas maratonu odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród! Wieczorem od 22:00 zapraszamy na afterparty w Hybrydach. Z opaską uczestnika maratonu wchodzisz za darmo!

Godziny:
Rejestracja:13:30
Start maratonu: 14:00
Zakończenie maratonu: 16:30

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Hybrydy, Złota 7/9, Warszawa

Facebook