IV Festiwal Legend Rocka: Nick Simper, Procol Harum

IV Festiwal Legend Rocka: Nick Simper, Procol Harum

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wszystko.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Nick Simper (współzałożyciel Deep Purple) & Nasty Habits; Procol Harum - brytyjska grupa rockowa grająca progresywny rock.
Ceny biletów:
    - 100 zł - w przedsprzedaży,
    - 120 zł - w dniu imprezy.

Uwaga!!

Szanowni Państwo
ponieważ  przed każdym z zaplanowanych koncertów 4.Festiwalu Legend Rocka dodatkowo wystapi jeden z laureatów ogólnopolskiego konkursu muzycznego "Sen o Dolinie Charlotty", wszystkie imprezy rozpoczynamy o godzinie 19.00 , NIE o 20.00

Zapraszamy!!! Pierwszy koncert już 9 lipca!!!

 

Szczegóły wydarzenia

Nick Simper był pierwszym basistą zespołu DEEP PURPLE, z którym w latach 1968-1969 nagrał trzy pierwsze płyty: „Shades Of Deep Purple”, „The Book Of Taliesyn” oraz „Deep Purple”. Przed DEEP PURPLE współpracował m.in. ze słynnym brytyjskim rock’n’rollowcem – Johnny’m Kiddem (przez wielu uważanym za ojca brytyjskiego rock’n’rolla) i zespołem THE FLOWERPOT MAN, w którym spotkał Jona Lorda(klawiszowca DEEP PURPLE). Po mimowolnym odejściu z DEEP PURPLE(na miejsce jego i wokalisty Roda Evansa przyjęto Rogera Glovera i Iana Gillana) założył zespół WARHORSE, z którym w latach 70. nagrał dwa albumy – „Warhorse” i „Red Sea”. Po rozpadzie WARHORSE, pod koniec dekady z jego inicjatywy powstała formacja FANDANGO, która zrealizowała dwie pop-rockowe płyty: „Slipstreaming” i „Future Times”

Procol Harum założona została we wczesnych latach sześćdziesiątych przez Garry'ego Brookera i Keitha Reida jako zespół grający rhythm and blues, pod wyraźnym wpływem amerykańskiego zespołu The Band. Początkowo grali w lokalnych klubach repertuar taneczny. Przełomem było wydanie w 1967 pierwszego singla, który zawierał przebój A Whiter Shade of Pale (co na polski nieściśle przetłumaczono jako "Bielszy odcień bieli"). Od tego czasu zespół cieszył się niesłabnącą popularnością przez następne dziesięciolecie.

Support: Passion Fruit, Quidam

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook