IV Festiwal Legend Rocka: Hamburg Blues Band meets Ch.Farlowe & Clem Clempson, Ken Hensley

IV Festiwal Legend Rocka: Hamburg Blues Band meets Ch.Farlowe & Clem Clempson, Ken Hensley

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wszystko.

Andrzej Piaseczny - 25 Tour - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

12.12.2017

ACTUS HUMANUS: MARTYNA PASTUSZKA / MARCIN ŚWIĄTKIEWICZ

Ratusz Staromiejski, Gdańsk, Gdańsk

13.12.2017

Hamburg Blues Band meets Chris Farlowe & Clem Clempson (ex-Colosseum); Ken Hensley (założyciel Uriah Heep)
Ceny biletów:
    - 70 zł - w przedsprzedaży,
    - 90 zł - w dniu imprezy.

Uwaga!!

Szanowni Państwo
ponieważ  przed każdym z zaplanowanych koncertów 4.Festiwalu Legend Rocka dodatkowo wystapi jeden z laureatów ogólnopolskiego konkursu muzycznego "Sen o Dolinie Charlotty", wszystkie imprezy rozpoczynamy o godzinie 19.00 , NIE o 20.00

Zapraszamy!!! Pierwszy koncert już 9 lipca!!!

 

Szczegóły wydarzenia

Colosseum – brytyjska grupa jazzrockowa istniejąca od 1968 do prawie 1972 r.; ze względu na to, że wszyscy muzycy grali już uprzednio w różnych zespołach i osiągali sukcesy, trzeba ją rozpatrywać także jako supergrupę. Była to pierwsza w pełni jazzrockowa grupa na świecie. Za początek istnienia zespołu uważa się sierpień 1968 r., czyli moment, w którym pierwszy skład Colosseum rozpoczął próby. Ideę grupy wymyślił wybitny perkusista Jon Hiseman i wraz z trójką muzyków: gitarzystą basowym Tonym Reevesem, klawiszowcem i wibrafonistą Dave'em Greenslade'em i saksofonistą Dickiem Heckstallem-Smithem stanowli trzon zespołu. Do nich dołączyli dwaj gitarzyści James Litherland, który został także wokalistą oraz Jim Roche. Następnie funkcję wokalisty pełnił Clem Clempson. W czerwcu 1970r. Greenslade zaproponował kandydaturę znakomitego bluesowego i rhythmandbluesowego wokalisty – Chrisa Farlowe'a.

Ken Hensley - brytyjski muzyk rockowy, grający na instrumentach klawiszowych i gitarze. Znany przede wszystkim z występów w grupie Uriah Heep w jej oryginalnym składzie (od 1969 do 1980 roku) - główny kompozytor utworów zespołu w tym czasie. Przed Uriah Heep był członkiem zespołów The Gods, Toe Fat i Head Machine, zaś po roku 1980 - m.in. zespołów Blackfoot i W.A.S.P.

Support: Resekcja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook