14. Wrocławski Festiwal Gitarowy Gitara 2011

14. Wrocławski Festiwal Gitarowy Gitara 2011

Szczegóły wydarzenia

Wrocławski Festiwal Gitarowy jest najbardziej zauważalną imprezą w listopadowym Wrocławiu. Jest najatrakcyjniejszą na polskiej scenie gitarowej i jedną z najciekawszych na świecie. Festiwal przedstawia różne style muzyczne związane pośrednio lub bezpośrednio z gitarą: uwodzi pięknem gitary klasycznej, zachwyca tańcem i śpiewem flamenco, porusza szaleństwem rytmów latynoskich i przybliża nieskończoność i energię muzyki jazzowej. Owa różnorodność, połączona z wysokim poziomem artystycznym, przyciąga miłośników muzyki gitarowej z Polski i Europy, a ich grono z roku na rok się powiększa.
14-letnią historię festiwalu tworzą najwybitniejsi muzycy z całego świata: John McLaughlin, Al di Meola, Chick Corea, Kenny Garrett, Christian McBride, Jesse Cook, Aniello Desiderio, Tomatito, Costas Cotsiolis, Zoran Dukić, Pavel Steidl, Marcin Dylla czy Łukasz Kuropaczewski.
W tym roku Wrocław odwiedzi Paco de Lucía, który wystąpi wraz z zespołem 27 listopada w Hali Stulecia na spektakularny Finał Festiwalu. Ponadto inny reprezentant flamenco z Hiszpanii - Carlos Piñana, rozpocznie imprezę w Centrum Sztuki Impart. Zagrają też: Preston Reed, grający techniką fingerstyle, stawiany obok mistrza Tommy'ego Emmanuela; Antonio Forcione, nazywany „Jimim Hendrixem gitary akustycznej” oraz wielu innych znakomitych muzyków o randze międzynarodowej.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Strona internetowa: http://www.gitara.wroclaw.pl

Facebook