Muzyka u Źródeł - magia muzyki i miejsca…

Muzyka u Źródeł - magia muzyki i miejsca…

Kiedy: 6.11.2010 - 20.11.2010

W trzy listopadowe weekendy (w dniach 6 – 20. o godz. 18.00) odbędzie się w Bydgoszczy II. edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Muzyka u Źródeł, na którą zaprasza bydgoski zespół smyczkowy Barock Quartet.

Szczegóły wydarzenia

Wartością festiwalu będzie niewątpliwie jego program – wielkie dzieła światowej kameralistyki w wykonaniu doskonałych muzyków, na co dzień koncertujących w najlepszych salach Europy. Na zaproszenie organizatora festiwalu, a jednocześnie gospodarza wszystkich koncertów, zespołu Barock Quartet, odpowiedzieli i udział w festiwalu potwierdzili: legendarny polski wirtuoz, kameralista Jan Stanienda, czołowy polski zespół kameralny Prima Vista, kwintet dęty NOSPR w Katowicach oraz Trio jazzowe – Nahorny, Biskupski, Bogdanowicz i Lora Szafran

Festiwalowe koncerty odbędą się w niezwykle klimatycznym miejscu - hali pomp wodociągowych przy Lesie Gdańskim. Ta wyjątkowa akustycznie sala, wpisana do rejestru zabytków architektury przemysłowej, należy do Miejskich Wodociągów – głównego mecenasa festiwalu. Miejsce to, jak żadne inne w Bydgoszczy, pozwoli na stworzenie intymnej atmosfery, idealnej do odbioru muzyki kameralnej.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook