Notre Dame

Notre Dame
Widowisko muzyczne "Notre-Dame" na deskach w całej Polsce! Podczas poprzednich spektakli Sala Kongresowa pękała w szwach. Zachwycona publiczność zgotowała aktorom owacje na stojąco, oklaskom nie było końca. Dlatego postanowiliśmy raz jeszcze wystawić koncertową realizację powieści Victora Hugo – tym razem widowisko będą mieli okazję zobaczyć widzowie w największych polskich miastach.

Szczegóły wydarzenia

Partie Esmeraldy i Quasimodo były od lat muzycznym marzeniem czołowych polskich wokalistów. Singiel „Belle” w wykonaniu Garou został nominowany do tytułu Piosenka Wieku (Song of the Century), a angielska wersja Vivre (Live for the One I love) w wykonaniu Celine Dion zajęła stałe miejsce na listach przebojów europejskich radiostacji. Pamiętne wykonanie utworu „Belle” w 2002 roku na festiwalu w Sopocie, gdzie na jednej scenie spotkali się Garou, Piotr Cugowski i Robert Janowski, odbiło się szerokim echem w pamięci widzów, a u polskich artystów zrodziło prawdziwą potrzebę zmierzenia się z tym repertuarem ponownie. Zainspirowani wyjątkową realizacją koncertową „Notre-Dame”, w reżyserii Ramunasa Marcinkusa, postanowiliśmy zaprosić go do współpracy z najbardziej utalentowanymi gwiazdami polskiej estrady.
Widowisko muzyczne „Notre-Dame” opowiada historię szpetnego dzwonnika, przygarniętego przez Claudiusa Frollo, archidiakona Katedry Marii Panny w Paryżu. Chłopak, zgodnie z nakazem swojego opiekuna, nie opuszcza katedry, jednak wciąż marzy o życiu pomiędzy ludźmi. Pewnego dnia, w trakcie dorocznego święta błaznów, za namową swoich jedynych przyjaciół, trzech kamiennych gargulców, opuszcza mury katedry, aby wtopić się w tańczący tłum. Podczas zabawy na Rynku, poznaje piękną Esmeraldę, w której zakochuje się bez pamięci…
Przejmująca historia dzwonnika Quasimodo, który o względy Cyganki walczy z przystojnym Febusem i … własnym opiekunem wzruszała już widzów we Francji, Belgii, Anglii oraz dalekim Las Vegas, w grudniu do grona jej wielbicieli z pewnością dołączą Polacy. Muzyka Cocciantego stworzyła  już  takie gwiazdy jak Garou, Patrick Fiori, Daniel Lavoie i Tina Arena.
Powstaje zatem projekt pełen poezji i pasji. Czeka Was zabawa, niezwykła przygoda i historia, która dzięki tętniącej barwami scenografii, dynamicznej akcji i cudownej muzyce zachwyca widzów w każdym wieku.
Widowisko „Notre-Dame” to niepowtarzalna okazja na spotkanie z artystami, którzy specjalnie dla nas zamienią się w Quasimodo, Esmeralnę i Frollo, pokazując nam nieznaną dotąd twarz i ukrywane pokłady wrażliwości.
Jeżeli chcesz poznać wzruszającą historię  dzwonnika Quasimodo i pięknej Esmeraldy, posłuchać genialnych utworów Luca Plamondona i Richarda Cocciante w wykonaniu polskich wokalistów oraz podziwiać  bajeczne kostiumy i scenografię przenoszącą widzów prosto do XV-wiecznego Paryża – nie możesz tego przegapić!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Regulamin imprez organizowanych przez Makroconcert

Dodatkowa informacja o koncertach na stronie www.makroconcert.pl

Facebook