Paco Peña Flamenco Dance Company

Paco Peña Flamenco Dance Company
Legendarny Paco Pena, wspaniali tancerze, genialne show! - SUNDAY EXPRESS, London. Paco Peña uznawany jest za najlepszego gitarzystę flamenco na świecie. To właśnie on, wraz z założonym w 1970 roku zespołem Paco Peña Flamenco Dance Company, rozpowszechnił ten hiszpański styl życia, tańca i muzyki na całym świecie, podobnie jak Luciano Pavarotti rozpowszechnił operę. Przedstawienia z udziałem Peñy są perfekcyjne, wypełnione namiętnością, energią i pasją. Fenomenalne umiejętności muzyków i tancerzy powodują, że każde ich show kończą owacje zachwyconej publiczności na stojąco. Do Polski grupa przyjedzie ze swoim najpopularniejszym projektem „A Compás!”- idealnym zarówno dla amatorów flamenco, jak i wytrawnych koneserów.

Szczegóły wydarzenia

Paco Pena to genialny gitarzysta, kompozytor, producent. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął jako 6-latek, kilka lat później występował już jako profesjonalny muzyk. Jego żywiołem jest flamenco – narodowe bogactwo Hiszpanii, które kultywuje dziś cały świat. Wyobraźnia, zaangażowanie i umiejętności Peny , które wkłada w swoje przedstawienia, czynią z nich prawdziwe majstersztyki. Pomimo jego wielkiego przywiązania do tradycji, stale poszerza swoje horyzonty, sięga do latin-jazzu, bluesa, czy europejskiej muzyki klasycznej. Ale nigdy nie zapomina o korzeniach i podstawowych zasadach rządzących flamenco. Paco Pena ma w swoim dorobku wiele nagrań, albumów, ale najlepiej czuje się podczas występów na żywo. Jego spektakularne umiejętności powodują, że większość krytyków uznaje go za najlepszego gitarzystę swojego pokolenia.

Od 1970 roku Pena występuje z wyselekcjonowanymi wokalistami, muzykami i tancerzami flamenco , jako Paco Pena Flamenco Dane Company. To właśnie razem z nimi flamenco pojawiło się na deskach sal teatralnych świata – regularnie występują w londyńskim Royal Festival Hall i Sadler's Wells Theatre and Barbican, są stałymi bywalcami festiwali w Edynburgu, Amsterdamie, Atenach, Izraelu czy Singapurze.


Do Polski Paco Pena Flamenco Dane Company przyjeżdża ze spektaklem „A Compăs!”, który w 2006 roku był nominowany do nagrody Theatre Awards jako Najlepsze muzyczne show. Przedstawienie jest jednym z najpopularniejszych w historii grupy, łączy w doskonałej synchronizacji trzy aspekty flamenco – śpiew, taniec i muzykę. Symbioza pomiędzy tancerzami, wokalistami i muzykami jest niesamowita, solówki Peny urzekają nas pięknem, artyści dają pokaz perfekcji, geniuszu i wielkiej miłości do flamenco. Odnajdziemy tu cień smutku, ale i elementy walki i buntu, cierpienie zmiesza się z radością, ból ze szczęściem. Ilość emocji i energii na scenie zniewala, powoduje, że widz nie jest w stanie oderwać oczu od wirujących na scenie artystów. Piękna choreografia, dźwięk instrumentów, zachwycający śpiew wokalistów, powodują, że spektakl można określić jednym słowem - Excellante!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Regulamin imprez organizowanych przez Makroconcert

Organizator:www.makroconcert.pl

Facebook